Інтерфакс-Україна
12:55 04.09.2019

Зеленський ветував закон про посилення відповідальності за педофілію та запровадження примусової хімічної кастрації

2 хв читати
Зеленський ветував закон про посилення відповідальності за педофілію та запровадження примусової хімічної кастрації

Президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями ухвалений парламентом у липні законопроект №6449 щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені стосовно малолітніх, неповнолітніх та осіб, які не досягли статевої зрілості.

Відповідне повідомлення оприлюднено на сторінці проходження законопроекту на сайті парламенту в середу. "04.09.2019 - повернуто з пропозиціями президента", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, ВР прийняла законопроект №6449 за основу та в цілому 247 голосами на засіданні 11 липня. 22 липня його було направлено на підпис главі держави.

Законопроект передбачає за зґвалтування малолітніх, окрім позбавлення волі від 10 до 15 років, як це передбачено нині, також примусову хімічну кастрацію. Ухваленим законом ВР також доповнила Кримінальний кодекс статтею 59-1 про примусову хімічну кастрацію, згідно з якою покарання полягає в примусовому введенні засудженому антиандрогенних препаратів, які складаються з хімічних речовин, метою яких є зниження лібідо і сексуальної активності. Законопроектом передбачено, що хімічна кастрація не застосовуватиметься до осіб, які вчинили злочин у віці до 18 років і старше 65 років.

Крім того, законопроект передбачає посилення кримінальної відповідальності за злочини сексуального характеру проти малолітніх і неповнолітніх: позбавлення волі терміном від 7 до 15 років за зґвалтування неповнолітніх (нині - до 12 років). Передбачається також, що над особами, які скоїли зазначені вище злочини, має бути встановлено довічний адміністративний нагляд поліції.

Згідно із законопроектом, розпусні дії щодо особи, яка не досягла 16-річного віку, каратимуться позбавленням волі на термін до п’яти років (нині можливе обмеження або позбавлення волі на той же термін).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА