18:59 04.09.2019

Зеленський пропонує карати за контрабанду бурштину обмеженням або позбавленням волі від 3 до 7 років

2 хв читати
Зеленський пропонує карати за контрабанду бурштину обмеженням або позбавленням волі від 3 до 7 років

 

Президент України Володимир Зеленський пропонує карати за контрабанду бурштину позбавленням волі на термін від 3 до 7 років і ввести в Кримінальний кодекс України статтю про незаконний видобуток бурштину.

Це передбачає законопроект глави держави №2059 про внесення змін до Кримінального кодексу України про кримінальну відповідальність за незаконний видобуток бурштину або переміщення його через митний кордон України.

Так, пропонується ввести в кодекс ст. 240-1 (незаконний видобуток бурштину). Цей злочин карається штрафом від 700 до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 мінімум 17 грн), або обмеженням або позбавленням волі на термін від 1 до 3 років.

"Реалізація, придбання, зберігання, передання, пересилання, перевезення, переробка незаконно видобутого бурштину караються штрафом від трьох тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеженням або позбавленням волі на термін від 3 до 6 років", - ідеться в законопроекті.

Ці самі дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або повторно, або у великих розмірах, а також незаконний видобуток бурштину, скоєний на територіях чи об'єктах природно-заповідного фонду, караються позбавленням волі на термін від 4 до 7 років.

"Під значним розміром у цій статті треба розуміти вартість бурштину, яка в 100 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян", - ідеться в примітці до пропонованої статті.

Водночас законопроект передбачає, що на незаконний видобуток бурштину не поширюється дія ч. 2 ст. 240 КК, яка передбачає за порушення встановлених правил використання надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей або довкілля, а також за незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення штраф від чотирьохсот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеження чи позбавлення волі на термін до 3 років.

Президент також пропонує, щоб на незаконний видобуток бурштину поширювалася ст. 96-1 КК України про спеціальну конфіскацію. А до ст. 201 КК України (контрабанда), яка описує, що є контрабандою, вноситься тепер і незаконне переміщення через митний кордон України бурштину, чого не було раніше.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США не залишать без наслідків продовження агресивних дій РФ

Туреччина вважає необхідними переговори РФ і України для вирішення розбіжностей між країнами - Ердоган

Україна отримала потужний сигнал солідарності від міжнародних партнерів на тлі ескалації з боку РФ - МЗС

Грузія вирішила повернути відкликаного майже рік тому посла в Україну

Міністр оборони Німеччини закликала Москву пояснити мету переміщення військ на кордоні з Україною

Президент Туреччини висловився за врегулювання ситуації на Донбасі через діалог

Україна і Туреччина підписали міжурядову угоду про житлове будівництво для кримських татар

Президент Туреччини відмовився визнавати приєднання Криму до Росії

Глава МЗС Білорусі вважає, що Київ не бажає дотримуватися Мінських домовленостей

Питання для референдуму повинен формулювати народ - Стефанчук

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА