11:47 05.09.2019

Спостерігачі за виборами в Україні від ENEMO склали пропозиції щодо поліпшення українського виборчого законодавства

2 хв читати
Спостерігачі за виборами в Україні від ENEMO склали пропозиції щодо поліпшення українського виборчого законодавства

Спостерігачі Міжнародної місії зі спостереження за виборами, що відбулися в Україні в поточному році, Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) рекомендували українській владі переглянути вимогу 5-річного проживання в країні для кандидатів у народні депутати, а також передбачити санкції за незаконну агітацію.

"ENEMO рекомендує переглянути вимогу 5-річного проживання на території України для майбутнього народного депутата, оскільки міжнародні стандарти, включаючи міжнародний Пакт про громадянські і політичні права (1966 р.) та Кодекс практики з виборчих питань Венеціанської комісії (2002 р.) передбачають, що вимоги до кандидатів не мають бути надмірними і не повинні порушувати права громадян бути обраними. Вимога п'ятирічного проживання суперечить цим міжнародним стандартам і здається надмірно обмежувальною", - сказав політичний аналітик ENEMO П'єр Петьє, виступаючи під час круглого столу в четвер у Києві.

Згідно з підсумковим звітом місії спостерігачів на виборах президента України, а також позачергових парламентських виборах, спостерігачі рекомендують краще прописати в законі випадки зміни кандидатами прізвищ.

При цьому ENEMO констатували, що зміна ПІБ кандидатів, щоб ті нагадували прізвища інших наявних кандидатів, хоча не є порушенням закону, але може заплутати виборців.

"Згадка про зміну імені, якщо таке мало місце менше ніж за шість місяців до виборів, у виборчих бюлетенях може бути можливим вирішенням", - зазначили спостерігачі.

Також в організації закликали врегулювати й передбачити законодавством схеми вирішення ситуації, коли, наприклад, реєстрація політичної партії була за рішенням суду після кінцевого терміну реєстрації і після жеребкування порядку партій у виборчому бюлетені.

Крім цього, в ENEMO рекомендували збільшити квоту для жінок за партійними списками, а також застосовувати ефективні санкції за невиконання вимог гендерних квот.

Спостерігачі звернули увагу, що має бути передбачено санкції за ранню агітацію, а також агітацію в день тиші.

"На випадки порушень, пов'язаних з агітацією, а також ті, які є кримінальними або адміністративними правопорушеннями, має систематично реагувати поліція для забезпечення ефективного залучення до відповідальності", - резюмували в організації.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нардеп Ткаченко просить прем'єра ініціювати аудит діяльності мера Києва Кличка, КМДА та підлеглих структур

Ягланд вважає за необхідне деполітизувати мандат комісара з прав людини для виконання зобов'язань в анексованому Криму

Україна сподівається підписати зі Словаччиною угоду про контроль на кордоні, про відновлення аеропорту "Ужгород" і у сфері трудової міграції - Зеленський

ВР ухвалить новий Виборчий кодекс, але на це піде час - Разумков

У Кремлі після заяв із Києва наголосили на необхідності ретельної підготовки "нормандського саміту"

Делегації України та Словаччини обговорили питання поліпшення бізнес-клімату, проведення реформ і боротьби з контрабандою

Зеленський сподівається, що Франція і Німеччина підтримають позицію України на зустрічі в "нормандському форматі"

Зеленський: На зустрічі "нормандського формату" Україна хоче вирішити питання про звільнення всіх утримуваних і визначити терміни розведення сил на Донбасі

Словаччина підтримує продовження санкцій проти РФ до виконання Мінських угод і повернення Україною контролю над своєю територією - Чапутова

Зеленський сподівається, що під час головування Словаччини в ОБСЄ порушуватиметься питання про повернення Україні контролю над кордоном

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА