17:07 05.09.2019

"Голос" пропонує комплексний законопроект, щоб робота ВР стала ефективніша і прозоріша

2 хв читати
"Голос" пропонує комплексний законопроект, щоб робота ВР стала ефективніша і прозоріша

Фракція "Голос" у Верховній Раді розробила комплексний законопроект №2034, спрямований на вдосконалення роботи народних депутатів.

"Те, що законопроект великий і об'ємний, зумовлено тим, що це справді комплексна реформа, яка зачіпає абсолютно всі аспекти роботи Верховної Ради і яка дозволить встановити такі правила та робочі процеси, які робитимуть реформи швидшими", - сказала народний депутат із фракції "Голос" Леся Василенко, презентуючи законопроект на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

Вона зазначила, що чинні процедури законодавчого процесу уповільнюють реформи, "іноді навіть коли в цьому немає злого умислу".

У свою чергу заступник голови фракції "Голос" Ярослав Железняк, який очолив авторський колектив законопроекту №2034, зазначив, що деякі регламентні процедури в минулому були розроблені для того, щоб вони не працювали ефективно.

"Ми дали своє комплексне бачення. Воно не стосується окремої сфери, на відміну від (ініціатив - ІФ) наших колег, які подають багато законопроектів. Ми дали комплексне бачення щодо змін до Конституції, щодо прозорості реформи парламенту та щодо прозорості законотворчого процесу. Ми вважаємо, що, незважаючи на певні політичні аспекти, колеги зі "Слуги народу", з інших фракцій підтримають наші зміни, долучаться до доопрацювання, щоб ми якомога швидше вийшли на фінальний текст", - сказав він.

Законопроект №2034 про внесення змін до деяких законів щодо створення умов для якісного законотворчого процесу та професійного парламентаризму зареєстрований у Верховній Раді, однак текст документа поки що не опубліковано.

За словами Железняка, запропоновані "Голосом" зміни, зокрема, стосуватимуться процедури розгляду змін до Конституції, не дозволять змінювати порядок денний у процесі її проходження на засіданні парламенту, зобов'яжуть переносити не вичерпані питання порядку на наступний день. Крім того, зміни до законодавства, за словами нардепа, зобов'яжуть своєчасно публікувати порядок денний засідань, обов'язково публікувати висновки Кабінету Міністрів до законопроектів і приведуть регламент парламенту у відповідність до Конституції.

"Збільшення часу роботи народних депутатів, позбавлення можливості голосування (поправок - ІФ) з голосу, електронна реєстрація більш ефективними засобами, позбавлення можливості ховати поправки - тобто прозорість роботи комітетів, обов'язкова трансляція (засідань комітетів - ІФ), електронний документообіг замість паперового", - назвав Железняк новації, запропоновані "Голосом".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Настала черга Росії виконувати взяті на себе зобов'язання щодо Донбасу - глава МЗС Німеччини

Україна очікує суттєвого прогресу у врегулюванні конфлікту за результатами зустрічі "нормандської четвірки"

Транзит газу територією України має продовжитися після 2019 року - глава МЗС ФРН

Посли G7 вітають запуск процесу відкриття ринку землі в Україні

Остаточне рішення про документ саміту "нормандської четвірки" ухвалять лідери під час зустрічі - джерело

Порошенко 20-21 листопада має намір брати участь у конгресі ЄНП у Загребі

Чехія засуджує російську агресію на сході України та анексію Криму

Тимошенко Зеленському: Хотілося говорити з вами про долю країни, але ви обрали інший тон

Чехія запросила Зеленського на зустріч Вишеградської четвірки

Омбудсмен Денісова обговорила з лідером кримськотатарської діаспори в Стамбулі співпрацю щодо звільнення утримуваних у РФ та Криму

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА