Інтерфакс-Україна
12:19 06.09.2019

Скасування механізму оскарження порушень щодо службовця негативно позначиться на стабільності держслужби - Ващенко

2 хв читати

Голова Національного агентства України з питань державної служби (НАДС) Костянтин Ващенко вважає, що скасування наявного механізму оскарження можливих порушень щодо державного службовця негативно позначиться на стабільності самої державної служби.

"Це те, що мене найбільше хвилює в цьому законопроекті. Це те, про що я намагатимуся дискутувати з депутатами під час обговорення документа. Мені здається, що ця норма обмежить стабільність державної служби та упевненість службовця у своєму майбутньому", - повідомив Ващенко в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", відповідаючи на запитання, як він ставить до пропозиції повністю скасувати чинний механізм оскарження, а натомість направляти незгодних держслужбовців безпосередньо до суду.

На його думку, за п'ять років відомство створило досить серйозний механізм досудового захисту держслужбовців, коли перш ніж йти до суду, вони могли звернутися до Нацагентства або до спеціальної комісії, щоб можливі порушення прав було розглянуто об'єктивно.

"Хочу сказати, що за ці п'ять років приблизно в половині випадків рішення ухвалювали на користь державного службовця. Ця система продемонструвала свою дієвість. А якщо згадаємо, як це було раніше, коли лише через суди, дай Боже, щоб у 2-3% випадків держслужбовці могли відстояти свої права", - додав Ващенко.

У зв'язку з цим голова НАДС вважає, що покладати цю роль лише на суди наразі передчасно.

Як повідомлялося, депутати Верховної Ради від фракції "Слуга народу" зареєстрували законопроект (№1066) про внесення змін до законів "Про державну службу", "Про Кабінет Міністрів" і "Про центральні органи виконавчої влади" щодо перезавантаження влади, яким серед іншого пропонують скасувати наявний механізм оскарження можливих порушень щодо держслужбовця.

Повний текст інтерв'ю з Ващенком буде оприлюднено в стрічці новин і на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський повідомив про початок спільної з лідерами країн Європи роботи над новою безпековою архітектурою для України

Посилені санкції ЄС за відмову Путіна до переговорів буде включати, серед іншого, бан на відновлення "Північного потоку-1" та "Північного потоку-2" - фон дер Ляєн

Мерц в парламенті пообіцяв продовжити військову підтримку України і зробити Бундесвер найсильнішою армією в Європі – ЗМІ

В Туреччині не чекають на Трампа в четвер, але не виключають, що він приїде, якщо те ж зробить Путін – ЗМІ

США виступають проти запрошення Зеленського на саміт НАТО в Гаазі – ЗМІ

КМІС: 71% українців негативно ставиться до проведення виборів під час тимчасового перемир’я з гарантіями

КМІС: Рівень довіри до Зеленського на першу половину травня становить 74%

Суд задовольнив клопотання Порошенка про витребування підстав для запровадження санкцій проти нього

Нові санкції США поти Росії можуть бути найжорсткішими за весь час – Келлог

Сибіга закликав Бразилію використати свій авторитетний голос у діалозі з Росією, щоб зустріч Зеленського та Путіна відбулася

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА