13:11 06.09.2019

Депутати фракції "Голос" запропонували свій законопроект щодо відповідальності за незаконне збагачення

3 хв читати
Депутати фракції "Голос" запропонували свій законопроект щодо відповідальності за незаконне збагачення

Депутати фракції "Голос" у Верховній Раді зареєстрували альтернативний законопроект про відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, що передбачає кримінальну відповідальність за набуття чиновниками активів, вартість яких більше ніж на 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи.

"На відміну від президентського проекту, який у 15 разів збільшує виведену з-під кримінальної відповідальності вартість незаконно набутих активів (14,4 млн грн), законопроект "Голосу" повертає цей поріг до рівня 3 мільйонів гривень", - повідомляє прес-служба партії в четвер, нагадавши, що до рішення Конституційного Суду про декриміналізацію незаконного збагачення, цей поріг становив 960 тис. грн (1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Саме тому в своєму законопроекті "Голос" наполягає на зменшенні суми, з якої настає саме кримінальна відповідальність, до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів, що становить майже 3 млн грн.

У партії зазначають, що задекларувавши намір повернути кримінальне покарання за незаконне збагачення, команда президента в своєму законопроекті №1031 підняла цей поріг до 15 тис. неоподатковуваних мінімумів – наразі це 14,4 млн.

У прес-службі наголошують, що якщо президентський законопроект буде підтримано, корумповані посадові особи зможуть користуватися незаконно набутими активами в 100 разів дорожче свого офіційного доходу без будь-якої кримінальної відповідальності. "Підвищення суми, від якої наступає кримінальна відповідальність за незаконне збагачення, в 15 разів - це фактична індульгенція для корупціонерів. Ті, хто крадуть державні гроші і беруть хабарі чудово розумітимуть, що максимальні незручності за знаходження майна, незрозуміло за що купленого, — це цивільні позови", - зазначила народний депутат від "Голосу" Олександра Устінова.

Як повідомлялося, Конституційний Суд України за конституційним поданням 59 народних депутатів визнав неконституційною ст. 368-2 КК про незаконне збагачення. Таке рішення викликало занепокоєння МВФ, посольств США та Великої Британії. П'ятий президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект, який мав відновити цю статтю в іншій редакції. У свою чергу народні депутати подали понад десять альтернативних ініціатив.

5 липня Зеленський вніс до ВР законопроект №10358, яким запропонував за набуття чиновниками активів, вартість яких більше ніж на 12 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує їхні доходи, карати їх позбавленням волі на термін від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін до 3 років. Однак Верховна Рада відмовилася розглядати цей законопроект глави держави.

17 липня Зеленський вніс до ВР новий законопроект №10461, який передбачає кримінальну відповідальність за набуття чиновниками активів, вартість яких більше ніж на 12 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи.

29 серпня Зеленський вніс до ВР невідкладний законопроект №1031 щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів. Законопроект, зокрема, пропонує доповнити Кримінальний кодекс положеннями, що встановлюють кримінальну відповідальність за набуття чиновником активів вартістю більше ніж на 15 тис. неоподатковуваних мінімумів вище його законних доходів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Міжнародні позови проти РФ можна припинити, але відновити потім не можна

Помпео може покинути посаду держсекретаря США, щоб стати сенатором від Канзасу

Генпрокуратура спростувала заяву Рябошапки про погашену судимість Іванісова

Арахамія запропонував призупинити членство Іванісова в партії та фракції на час проведення перевірки

Учасники тристоронніх технічних консультацій щодо газу підіб’ють підсумок роботи на наступному тижні

Прокуратура передала ДБР, НАБУ, СБУ кримінальні провадження у зв’язку з позбавленням функцій розслідування

Рабінович: Зеленський увімкнув "турборежим" замість зміни чиновників у владних кріслах

Директор ДБР називає фейком записи телеграм-каналу "Трубу прорвало" й не має наміру йти у відставку

Зеленський про скандал із ДБР: я тільки чув про це, якісь записи, потрібно вивчити питання

Україна недоотримала понад $35 млн, які виділили США на військову допомогу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА