Сенцов: навіть після звільнення останнього полоненого наша боротьба не закінчується
Український режисер, кримчанин Олег Сенцов радий звільненню з ув'язнення в Росії і сподівається таку саму участь всіх інших утримуваних в РФ і ОРДЛО співгромадян.
"Ми раді бути на рідній землі. Хочеться подякувати всім людям, які боролися за нас, домагалися нашого звільнення і домоглися його. Сподіваюся, що й інших полонених буде звільнено. Але навіть після звільнення останнього полоненого наша боротьба не закінчується. До перемоги ще дуже далеко", - сказав Сенцов журналістам у Борисполі на ЗПС під час зустрічі звільнених за взаємним обміном з РФ українців, які повернулися в Україну.
У свою чергу журналіст Роман Сущенко подякував президенту Зеленському за звільнення і п'ятому президенту України Петру Порошенку за зусилля, докладені до початку цього процесу.
"Символічним є те, що нас всіх, 35 осіб, звільнили через два тижні після Дня незалежності України...Я хотів би звернутися до президента Зеленського і сказати, що сьогодні він зробив щасливими 35 українських сімей", - зазначив він.
Кримчанин Володимир Балух висловив вдячність Україні та всім українцям.
"Найбільше мене підтримували листи людей. Коли ти на межі і отримуєш листи...ти їх завжди чекаєш, кожну хвилину використовуєш, щоб відповісти, і цим живеш", - сказав він.
Водночас, відповідаючи на запитання журналістів, якби можна було повернути час назад, чи підняв би він над своїм будинком український прапор, відповів ствердно.
"Однозначно. Навіть без варіантів", - наголосив Балух.
Олег Сенцов - український кінорежисер, сценарист і письменник. У травні 2014 року після окупації Криму російськими військами був звинувачений у підготовці до теракту і в серпні 2015 року засуджений до 20 років колонії суворого режиму. Сенцов не визнав себе винним.
Роман Сущенко - український журналіст, був визнаний Мосміськсудом винним у шпигунстві (ст. 276 Кримінального кодексу РФ) і засуджений до 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. Слухання у справі, як у суді першої інстанції, так і апеляційної, проходили в закритому режимі, оскільки матеріали розслідування мають гриф "цілком таємно".
Володимир Балух - кримський фермер, був засуджений за рішенням підконтрольного Росії Роздольненського райсуду Криму до 5 років колонії за сукупністю двох кримінальних справ. Він був фігурантом справи про незаконне зберігання зброї і вибухівки (ч. 1 ст. 222 і ч. 1 ст. 222. 1) і ч. 2 ст. 321 Кримінального кодексу РФ (дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства).