12:46 09.09.2019

В "Євросолідарності" закликають Зеленського підписати закон про ТСК з процедурою імпічменту президента, перш ніж подавати свій законопроект про імпічмент

3 хв читати
В "Євросолідарності" закликають Зеленського підписати закон про ТСК з процедурою імпічменту президента, перш ніж подавати свій законопроект про імпічмент

У парламентській фракції "Європейська солідарність" заявляють, що, перш ніж подавати законопроект про імпічмент президента України, необхідно було визначити долю закону про тимчасові слідчі комісії (ТСК), ухваленого попереднім скликанням Верховної Ради, який передбачає процедуру імпічменту, а також нагадують, що у президента вже немає можливості ветувати його.

"Згідно з регламентом, перш ніж подавати законопроект, новели якого вже врегульовані законодавством, ми ще раз апелюємо до шанованого президента Зеленського з проханням підписати закон про тимчасові слідчі комісії, ухвалений Верховою Радою України. Процедура вже не передбачає ветування цього закону", - заявила співголова фракції Ірина Геращенко на засіданні погоджувальної ради Верховної Ради в понеділок у Києві.

Вона зазначила, що в законі про ТСК виписана процедура імпічменту президента України.

Як повідомлялося, законопроект про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради (№1098) зареєстрували в парламенті в листопаді 2014 року кілька народних депутатів, зокрема спікер ВР Андрій Парубій.

Депутати прийняли документ у першому читанні 25 квітня 2019 року, а в другому і в цілому - 6 червня 2019 року.

Законопроект покликаний законодавчо врегулювати повноваження парламенту щодо визначення статусу, порядку створення і діяльності тимчасових слідчих комісій, тимчасових спеціальних комісій і спеціальної тимчасової слідчої комісії для проведення розслідування під час процедури відсторонення президента України з посади в порядку імпічменту. Підставою для ініціювання імпічменту та утворення спеціальної слідчої комісії є подання, підписане більшістю нардепів від конституційного складу парламенту, підписи яких не відкликаються.

Документ визначає правовий статус цих комісій, їхні повноваження та організаційні засади діяльності. Зокрема, законопроект встановлює порядок створення і організацію діяльності спеціальної тимчасової слідчої комісії для розслідування обставин вчинення президентом України державної зради або іншого злочину.

Пізніше Парубій заявив, що 27 червня спливли 15 днів, визначених Конституцією, протягом яких президент міг повернути законопроект до Верховної Ради зі своїми мотивованими пропозиціями для повторного розгляду, і тому закон уже вважається затвердженим президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений.

Водночас законопроект №1012 "Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)", внесений президентом Володимиром Зеленським, передбачає, що Верховна Рада може усунути президента України з посади в порядку імпічменту виключно в разі скоєння ним державної зради або іншого злочину.

"Підставою для ініціювання імпічменту є письмове подання, підписане більшістю народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради, підписи яких не відкликаються... Верховна Рада більшістю голосів народних депутатів України від її конституційного складу ухвалює рішення про ініціювання імпічменту та внесення його до порядку денного сесії Верховної Ради як невідкладного", - йдеться в законопроекті.

У разі внесення до порядку денного питання про ініціювання імпічменту ВР створює спеціальну тимчасову слідчу комісію для проведення розслідування факту та обставин вчинення президентом державної зради або іншого злочину.

Президент, у свою чергу, згідно із законопроектом, може користуватися в процедурі імпічменту послугами захисників.

Пленарне засідання ВР, на якому розглядають висновки і пропозиції комісії, має бути відкритим, за винятком випадків, коли озвучується інформація, яка становить державну таємницю.

Після ухвалення Верховною Радою рішення про звинувачення президента ВР повинна звернутися до Конституційного і Верховного Судів. "У разі отримання висновків Конституційного Суду і Верховного Суду відповідно про додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент і про те, що діяння, в яких звинувачується президент України, містять ознаки державної зради або іншого злочину, Верховна Рада... ухвалює рішення про усунення президента України з посади в порядку імпічменту... Постанова вважається ухваленою, якщо за неї проголосували не менше ніж 3/4 народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради", - йдеться в законопроекті.

У разі неприйняття Верховною Радою постанови про імпічмент головуючий від імені парламенту вибачається перед главою держави.

Відставка президента за власним бажанням є підставою для припинення процедури імпічменту на будь-якій стадії, а також для закриття відповідних проваджень у Конституційному і Верховному Судах.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Британський парламент завершує роботу над законопроектом щодо виходу з ЄС - міністр

Зеленський: Можливість зустрічі з Путіним в Ізраїлі розглядається

Помпео заявив, що незабаром відвідає Україну

Зеленський запевнив прем'єра Нідерландів, що Україна і надалі робитиме все можливе для встановлення справедливості в справі МН17

Зеленський обговорив із федеральним президентом Швейцарії ситуацію на Донбасі та інвестування в Україну

Зеленський: Якщо всі сторони захочуть припинити війну на Донбасі, вона припиниться завтра

У МВС виступають за створення єдиного реєстру закладів надання допомоги наркозалежним

Зеленський хотів би, щоб усі країни ЄС прагнули бачити Україну в Євросоюзі як рівноправного партнера

Зеленський: Світ не має бути згуртованим лише у Facebook, коли репостить виступ Грети Тунберг, фото пожеж в Австралії або збитого українського літака в Ірані

Закон про ринок землі може бути ухвалено на початку лютого - Арахамія

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА