Інтерфакс-Україна
19:10 11.09.2019

Посли ЄС і Канади вітають кроки України щодо реформи судової влади та прокуратури, але відзначають низку недоліків у законопроектах

2 хв читати

В.о. глави Представництва Євросоюзу в Україні Анніка Вайдеманн і посол Канади в Україні Роман Ващук позитивно оцінюють наміри української влади щодо реформування судової влади та органів прокуратури, але водночас критикують низку положень законопроекту №1008, що стосується змін до законів про діяльність органів суддівського управління.

"Ми схвалюємо намір парламенту та уряду щодо швидкого просування реформ судової влади та прокуратури. Ми також вітаємо ваші плани стосовно розширення ролі міжнародних експертів у процесі добору суддів та контролю етики, що зарекомендувало себе як ефективний інструмент у відборі суддів до Вищого антикорупційного суду", - йдеться в листі послів, текст якого має агентство "Інтерфакс-Україна", на ім'я керівників парламентських комітетів з питань правової політики Ірини Венедіктової та з питань правоохоронної діяльності Дениса Монастирського.

Водночас, відзначаючи недоліки законопроекту №1008 "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського управління", внесеного до парламенту президентом України Володимиром Зеленським, дипломати вказали на безпідставність скорочення кількості суддів Верховного Суду й застосування люстрації до членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС).

"Будь-яке зменшення кількості суддів Верховного Суду має ґрунтуватися на ретельному аналізі його поточної структури, навантаження та юрисдикції. Розширення процесуальних фільтрів і оптимізація структури суду дали б можливість поступового зменшення його навантаження і, отже, дозволили б надалі скоротити кількість суддів, водночас дотримуючись міжнародних стандартів незалежності судової влади. Перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів і створення нової комісії з етики та доброчесності залишатиметься неефективним, якщо не буде перезавантажено Вищу раду правосуддя", - вважають посли.

Вони звернули увагу на те, що роль міжнародних експертів у процесі оцінювання суддів не повинна бути формальною, а обмеження вибору експертів тільки призначеними членами Громадської ради міжнародних експертів може бути неприйнятним для міжнародних організацій.

Посли ЄС і Канади також закликали ретельно розробити й доповнити законопроект №1032 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури". Йдеться про положення щодо прозорості та підзвітності генерального прокурора, що відповідатиме розширенню повноважень, які покладатимуться виключно на генпрокурора, для забезпечення ефективності виконання цих повноважень і їх відповідності європейським стандартам і конституційним засадам.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Київська влада роз’яснила підпорядкування структур КМДА та КМВА

Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини

РФ веде потужну інформаційну війну проти всієї Європи - депутат Європарламенту Брейза

Заява Росії та Китаю про "усунення корінних причин війни" свідчить про готовність КНР легітимізувати військову агресію під виглядом "безпекових інтересів" - Фріз

Франція планує обслуговувати передані ЗСУ гармати Caesar за рахунок доходів від заморожених активів РФ – Барро

Зеленський: останнім часом у нас дуже активна і продуктивна комунікація з США щодо припинення вогню

Арсеній Яценюк: росіяни повинні нести відповідальність за все, що робить Путін

Канцлер ФРН Мерц заявив, що США не вдасться проводити торговельні переговори з державами ЄС окремо

Китай допомагає РФ вчиняти злочин агресії проти України - Мережко

США почали менше довіряти росіянам після зустрічі Зеленського і Трампа у Римі – глава МЗС Люксембургу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА