09:36 12.09.2019

Уряд Великої Британії оприлюднив частину документів про наслідки Brexit без угоди

2 хв читати
Уряд Великої Британії оприлюднив частину документів про наслідки Brexit без угоди

Уряд Великої Британії частково оприлюднив документи, що попереджають про можливі наслідки виходу країни з ЄС без угоди, повідомляє Sky News.

П'ять сторінок документа, розміщених на сайті уряду, попереджають, що країна зіткнеться з негативними наслідками Brexit без угоди в перший же день.

Зокрема, в довідці йдеться про зростання громадських заворушень, "значне" підвищення цін на електроенергію, а також проблеми з постачанням продуктів харчування і ліків.

Також відзначається потенційне зниження здатності Великої Британії запобігати спалаху хвороб тварин через скорочення постачань ветеринарних препаратів і вживання термінових заходів щодо забезпечення доступу до чистої води в разі збою в поданні хімічних речовин. Хоча ймовірність цього вважається "низькою".

У документі також висловлюються побоювання, що Гібралтар недостатньо добре підготувався до Brexit без угоди.

У свою чергу "тіньовий" міністр із Brexit Кейр Стармер заявив, що документи підтверджують серйозні ризики Brexit без угоди.

"Абсолютно безвідповідально з боку уряду намагатися ігнорувати ці суворі попередження і перешкоджати тому, щоб громадськість бачила докази", - сказав Стармер.

"Борис Джонсон має тепер визнати, що він був нечесний із британським народом про наслідки Brexit без угоди", - додав він.

Документ про наслідки Brexit без угоди було розміщено після вимоги парламенту. Опозиційні депутати також вимагали оприлюднити приватні повідомлення між радниками прем'єр-міністра, зокрема у WhatsApp і Facebook, із приводу п’ятитижневого припинення роботи парламенту Борисом Джонсоном. Але уряд відмовив у цьому проханні, назвавши його "недоречним".

Напередодні парламент Великої Британії офіційно призупинив роботу до 14 жовтня. Отже, у парламентаріїв буде значно менше часу для того, щоб обговорити угоду з Брюсселем перед виходом країни з ЄС, запланованим на 31 жовтня. При цьому британський прем'єр Джонсон заперечує, що цей крок пов'язаний із бажанням вивести Велику Британію з ЄС без угоди.

Проте у понеділок парламентарії вдруге за останні дні проголосували проти проведення дострокових виборів у країні: Джонсон пропонував провести вибори 15 жовтня - до наміченого на 31 жовтня крайнього терміну виходу країни з ЄС.

Королева Великої Британії Єлизавета II підписала 9 вересня закон, який відкладає вихід країни з ЄС у разі, якщо до 31 жовтня 2019 року не укладено угоду з Брюсселем.

Відповідно до закону, Джонсон повинен попросити ЄС перенести крайній термін Brexit на 31 січня 2020 року. Мета цього заходу - уникнути "жорсткого" виходу з ЄС - без двосторонньої угоди з Брюсселем.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА