Інтерфакс-Україна
19:39 12.09.2019

ВР має намір уповноважити ВРП призначати і звільняти членів ВККС

2 хв читати
ВР має намір уповноважити ВРП призначати і звільняти членів ВККС

Верховна Рада прийняла за основу законопроект, яким пропонується внести зміни до діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), Вищої ради правосуддя (ВРП) та скоротити кількісний склад Верховного Суду.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", проект закону (№1008) про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування в першому читанні підтримали 238 народних депутатів на пленарному засіданні парламенту в четвер.

Законопроектом передбачено зміни до законів про очищення влади, про судоустрій і статус суддів та про Вищу раду правосуддя.

Пропонується поширити люстрацію на керівників ВККС і Державної судової адміністрації, які обіймали свої посади не менше ніж рік у період із 21 листопада 2013 року по 19 травня 2019 року. Відповідні зміни буде внесено до закону про очищення влади.

У законі про судоустрій і статус судів пропонується закріпити скорочення кількісного складу Верховного Суду із 200 до 100 суддів, уточнити, що Вища кваліфікаційна комісія суддів буде колегіальним органом.

Регламент ВККС затверджуватиме Вища рада правосуддя більшістю голосів від її складу за поданням ВККС.

Методику і порядок проведення іспитів під час відбору суддів, як і раніше, готуватиме ВККС, проте затверджувати це буде ВРП.

Пропонується скоротити кількість членів ВККС із 16 до 12 членів. Їх усіх призначатиме ВРП за результатами конкурсу, який також проводитиме ВРП.

Стаття 95-1 визначає порядок формування конкурсної комісії з відбору членів ВККС.

Передбачається, що до складу конкурсної комісії входитимуть три члени від Ради суддів України і три члени з числа міжнародних експертів, запропонованих міжнародними організаціями, які працюють у сфері боротьби з корупцією. Крім того, прописано порядок діяльності комісії.

Згідно із законопроектом, буде доповнено перелік підстав для звільнення члена ВККС. Такими будуть, зокрема, нехтування обов'язками, поведінка, яка підриває авторитет і громадську довіру до правосуддя і судової влади, у тому числі недотримання етичних стандартів судді.

Звільняти члена ВККС буде не сама комісія, як це передбачено нині, а Вища рада правосуддя.

Водночас звільнення з посади судді або припинення повноважень на конституційно передбачених підставах не буде підставою для припинення повноважень члена ВККС.

Рішення про звільнення члена ВРП ухвалюватиме не орган, що призначив його, а безпосередньо ВРП.

Згідно з проектом закону, Вища рада правосуддя створить комісію з питань доброчесності та етики з метою забезпечення прозорості і підзвітності членів ВРП і ВККС. Комісія складатиметься з представників ВРП і міжнародних експертів (по три л

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

Результати 1-го туру президентських виборів у Румунії свідчать про роботу РФ з просування на Заході своїх наративів - Климпуш-Цинцадзе

Комітет Ради у вівторок схвалить проєкт закону про ратифікацію угоди зі США, 8 травня проголосують, вважає Железняк

Трамп заявив про можливість залучення президента Туреччини до справи припинення війни між Росією і Україною

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА