Інтерфакс-Україна
12:00 13.09.2019

ВР має намір відмовитися від зачитування запитів нардепів на пленарних засіданнях

1 хв читати
ВР має намір відмовитися від зачитування запитів нардепів на пленарних засіданнях

 Верховна Рада має намір законодавчо закріпити публікацію запитів народних депутатів до органів влади, організацій і підприємств на сайті парламенту замість зачитування їх головуючим на пленарному засіданні.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", в першому читанні законопроект (№1036-1) про внесення змін до законів України щодо внесення депутатських запитів підтримали 244 народних депутати на пленарному засіданні ВР у п'ятницю.

Ініціатива авторства представників фракції "Слуга народу" передбачає відхід від процедури зачитування депутатських запитів головуючим на пленарному засіданні парламенту, як це традиційно відбувається щоп'ятниці й часом займає близько години.

Пропонується, щоб головуючий озвучував кількість депутатських запитів, які направляють до органів влади, на підприємства, в організації та установи. Тексти запитів і відповіді на них розміщуватимуть на сайті ВР, за винятком запитів, які містять інформацію з обмеженим доступом. Цей документ також схвалив профільний комітет.

Розміщення законів та інших актів Верховної Ради на офіційному веб-сайті парламенту вважатиметься офіційною публікацією. Наразі офіційною вважається їх публікація в друкованих ЗМІ.

Крім того, пропонується обмежити кількість поданих нардепами запитів, встановивши, що на одному пленарному засіданні може бути внесено не більше ніж два депутатських запити одного парламентарія.

Нині немає обмеження на кількість депутатських запитів, водночас на одному пленарному може бути оголошено не більш як два запити одного парламентарія.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міністр промисловості Данії анонсував меморандум для залучення українських підприємств ОПК до виробництва в його країні

"Слуга народу" планує провести Раду коаліції з прем'єром 6 жовтня

Нардеп Сірко: Після перемоги партії Бабіша Україна втратила підтримку Чехії в протистоянні з РФ

Нардеп Мережко: Попри перемогу популістів на парламентських виборах у Чехії, підтримка України збережеться

Планується зустріч Зеленського з фракцією "Слуга народу" - джерело

РФ навмисне відключила е/е на ЗАЕС для реалізації планів під’єднання до своєї енергосистеми – Сибіга

Військові та їх родини з Києва отримають від 1,2 до 2,5 тис грн до Дня захисників - розпорядження

"Євросолідарність" ініціює переспрямування 200 млрд грн на потреби ЗСУ в проєкті держбюджету-2026, повідомив Порошенко

Україні слід припинити гратися з проросійськими силами — нардеп Сірко про уроки виборів у Молдові

Україна завершила процес скринінгу законодавства – єврокомісарка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА