Інтерфакс-Україна
15:54 16.09.2019

Ягланд вважає за необхідне деполітизувати мандат комісара з прав людини для виконання зобов'язань в анексованому Криму

3 хв читати
Ягланд вважає за необхідне деполітизувати мандат комісара з прав людини для виконання зобов'язань в анексованому Криму

 Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд вважає, що якщо мандат європейського комісара з захисту прав людини Дуні Міятович буде деполітизовано, то вона зможе виконувати свої обов'язки, захищаючи права людини, в тимчасово окупованому Росією Криму.

Таку думку він висловив у понеділок у Страсбурзі на своїй останній на посаді генерального секретаря РЄ прес-конференції.

Ягланд констатував, що позиція Ради Європи та її дії мають відповідати політиці невизнання незаконної анексії. "Ми не можемо робити що-небудь, що де-факто може визнати незаконну анексію. Але якщо ви подивитеся на наш мандат, то побачите, що ми не залучені в конфлікт як такий. Ми - для того, щоб захищати людей, і дії Ради Європи на цих територіях не повинні бути привнесені в конфлікт як такий. У нас має бути право працювати об'єктивно", - заявив він.

Генсек РЄ впевнений, що це "легко зробити правильно". "В нас є комісар РЄ щодо захисту прав людини (Дуня Міятович) з мандатом, який робить її повністю незалежною. В неї лише одне завдання. Якщо ви хочете відокремити захист прав людини від політичної боротьби, якщо наше занепокоєння - це права людини, то тоді це буде легко. Але якщо хтось хоче привнести це в політичну боротьбу, тоді все, що ми можемо сказати, це те, що ми не турбуємося про людей", - аргументував Ягланд.

Він висловився за те, щоб "визнати права європейського комісара з захисту прав людини такими, якими вони є". "Вона не є частиною цієї політичної боротьби, її посада - комісар із захисту прав людини", - наголосив генсек РЄ.

При цьому Ягланд зазначив, що "не Раді Європи вирішувати цей конфлікт, а Раді безпеки ООН і ОБСЄ". "Ми тут, щоб захищати індивідуальні права також на Донбасі, звідки в суді (Європейський суд з прав людини - ІФ) уже є низка заяв. (...) Це те, де ми беремо участь. І якщо потрібно знайти вирішення конфлікту на Донбасі, то має застосовуватися Європейська конвенція (про захист прав людини). Так, як це було в Північній Ірландії. Це було умовою для вирішення конфлікту. Те саме і щодо сходу України", - вважає він.

Ягланд також висловив задоволення у зв'язку з поверненням до РЄ російської делегації. "У мене хороші відчуття, тому що альтернативою був би той факт, що мільйони людей були б за межами системи захисту прав людини (РЄ), це було б "чорною дірою". Це негайно призвело б до створення нових ліній розмежування у Європі, що мало б руйнівні наслідки для Європи", - аргументував він свою думку.

Крім того, генсек РЄ вважає, що завдяки тому факту, що Росія залишилася членом цієї організації, це сприяло нещодавньому звільненню утримуваних осіб. "Скажемо інакше: якби вони не були членами в РЄ або якби Росія вийшла з членства або була б виключена, це дуже погіршило б ситуацію. Це моє переконання", - заявив Ягланд.

Ягланда обрали генеральним секретарем РЄ у 2009 році й переобрали на цю посаду в 2014 році. Його повноваження закінчуються в жовтні 2019 року, цю посаду обійме представник Хорватії Марія Пейчинович-Бурич, чиї повноваження в РЄ діятимуть до 2024 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: ЄС близькі до 18-го пакету санкцій, але поки є непорозуміння з офіційним Будапештом

Апеляційний суд підтвердив незаконність відмови Порошенку виїжджати за кордон – адвокат

Сибіга: ми дуже розраховуємо, що 18-й пакет санкцій ЄС буде прийнято найближчим часом

Федоров, Стефанішина, Галущенко, Гринчук, Сибіга, Бідний, Сметанін, Умєров можуть зберегти посади у разі переформатування уряду, допускає Железняк

Сенатор Грем каже, що Трамп підтримав його законопроєкт про 500% санкції до країн, які купують продукцію в РФ

Дуда сподівається, що співпраця між Україною та Польщею збережеться на десятиліття

Американський сенат не ухвалив резолюцію, яка заборонила б Трампу атакувати Іран без схвалення конгресу - ЗМІ

Трамп відмовляється від скасування санкцій щодо Ірану

Трамп вважає, що Іран поки не зможе відновити ядерну програму

Трамп сподівається на успіхи щодо припинення війни РФ проти України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА