12:11 18.09.2019

ВР розблокувала підписання закону про імпічмент

3 хв читати
ВР розблокувала підписання закону про імпічмент

Верховна Рада не підтримала проект постанови, яким пропонувалося скасувати рішення парламенту про затвердження в цілому законопроекту про імпічмент, і тим самим нардепи відкрили можливість спікеру Дмитру Разумкову підписати закон і передати його на підпис президенту.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", проект постанови (№1012-П) про скасування голосування за закон проголосував 101 народний депутат, тоді як необхідно мінімум 226 голосів, щоб ухвалити таке рішення.

Як аргумент на користь скасування рішення про ухвалення закону ініціатори зазначили грубе порушення регламенту під час розгляду законопроекту. У пояснювальній записці вони наголошують, що при ухваленні закону про імпічмент народних депутатів позбавили можливості об'єктивно розглянути це питання.

Ініціаторами проекту постанови виступили народні депутати фракції "Європейська солідарність".

Згідно з регламентом, якщо нардепи зареєстрували проект постанови про скасування рішення, голова Верховної Ради не може підписати закон, доки парламент не скасує таку постанову.

Тепер Разумков може підписати закон про імпічмент і направити його на підпис президенту.

Як повідомлялося, 10 вересня Верховна Рада ухвалила в цілому президентський законопроект №1012 "Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)".

Згідно із законопроектом, Верховна Рада може усунути президента України з посади в порядку імпічменту виключно в разі скоєння ним державної зради або іншого злочину.

"Підставою для ініціювання імпічменту є письмове подання, підписане більшістю народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради, підписи яких не відкликаються... Верховна Рада більшістю голосів народних депутатів України від її конституційного складу ухвалює рішення про ініціювання імпічменту та внесення його до порядку денного сесії Верховної Ради як невідкладного", - йдеться в законопроекті.

У разі внесення до порядку денного питання про ініціювання імпічменту ВР створює спеціальну тимчасову слідчу комісію для проведення розслідування факту та обставин вчинення президентом державної зради або іншого злочину.

Президент, у свою чергу, згідно із законопроектом, може користуватися в процедурі імпічменту послугами захисників.

Пленарне засідання ВР, на якому розглядають висновки і пропозиції комісії, має бути відкритим, за винятком випадків, коли озвучується інформація, яка становить державну таємницю.

Після ухвалення Верховною Радою рішення про звинувачення президента ВР повинна звернутися до Конституційного і Верховного Судів. "У разі отримання висновків Конституційного Суду і Верховного Суду відповідно про додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент і про те, що діяння, в яких звинувачується президент України, містять ознаки державної зради або іншого злочину, Верховна Рада... ухвалює рішення про усунення президента України з посади в порядку імпічменту... Постанова вважається ухваленою, якщо за неї проголосували не менше ніж 3/4 народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради", - йдеться в законопроекті.

У разі неприйняття Верховною Радою постанови про імпічмент головуючий від імені парламенту вибачається перед главою держави.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кулеба закликав союзників активізувати виробництво зброї та "перейти від співчуття до запобігання загибелі людей"

Світова більшість має бути на Саміті миру - Зеленський

ВАКС ухвалив вирок колишньому нардепу Пацкану та звільнив від покарання у зв'язку із закінченням строку давності

НАДС ініційовано навчальну програму "Комунікація та взаємодія з ветеранами/ветеранками на державній службі" для публічних службовців

Завдяки підтримці столичної громади 101 бригада знищила російської техніки майже на 35 мільйонів доларів

Зеленський подякував прем'єр-міністру Великої Британії за виділення найбільшого пакета оборонної підтримки

Посол ЄС: Дуже сподіваюся, що в червні буде ухвалено рішення про затвердження переговорної рамки для України

Посол ЄС в Україні Матернова вітає ініціативу громадян Словаччини зі збору коштів для закупівлі снарядів для української армії

Байден закликав Сенат проголосувати за пакет допомоги Україні

У домовленостях про ATACMS всі точки розставлені - Зеленський після розмови з Байденом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА