Інтерфакс-Україна
12:54 19.09.2019

Болтон після звільнення розкритикував зовнішню політику Трампа

2 хв читати
Болтон після звільнення розкритикував зовнішню політику Трампа

Екс-радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон під час приватної бесіди розкритикував зовнішню політику свого колишнього начальника Дональда Трампа, пише газета Politico з посиланням на джерела.

"Він критикував Трампа кілька разів, але не називав його по імені", - розповів виданню один із присутніх на приватному ланчі.

За даними джерел, під час цієї зустрічі Болтон заявив, що будь-які переговори з КНДР та Іраном "приречені на провал". За його словами, все, чого хочуть північнокорейці та іранці, - це обговорити ослаблення санкцій проти них для підтримки їхніх економік.

Також Болтон вважає, що відсутність реакції США після проведеної іранцями раніше в цьому році атаки на американський безпілотник "підготувало ґрунт для іранської агресії".

Крім того, він заявив, що ідея запрошення членів руху "Талібан" (заборонена в Росії терористична організація) до Кемп-Девіда направила "жахливий сигнал" і була неповагою до жертв теракту 11 вересня.

Зустріч із Болтоном відбулася в аналітичному центрі Gatestone, предметом досліджень та аналізу якого є іслам на Заході та в мусульманському світі. З 2013 року до березня 2018 року головою центру був сам Болтон.

Трамп минулого тижня поінформував Болтона, що Білий дім "більше не потребує його послуг". Трамп зазначив, що він був не згоден із багатьма ідеями, висунутими Болтоном.

Болтон обіймав посаду радника з нацбезпеки з 9 квітня 2018 року.

При президентові Джорджу Бушу-молодшому Болтон із серпня 2005 до грудня 2006 року обіймав посаду постійного представника США при ООН, хоча був відомий своїм скептицизмом щодо цієї організації.

Болтон мав в американській політиці репутацію "яструба", що виступає за найбільш радикальні рішення міжнародних проблем. Американські ЗМІ нерідко називали Болтона одним із найвпливовіших осіб в адміністрації Трампа, водночас зазначаючи, що у президента та його радника періодично виникають розбіжності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА