Інтерфакс-Україна
19:48 19.09.2019

В "Євросолідарності" розкритикували прийнятий Радою закон про реформу прокуратури

2 хв читати

Народний депутат фракції "Європейська солідарність" Ірина Фріз вважає, що прийнятий Верховною Радою в четвер законопроект №1032 про реформу органів прокуратури створює значні корупційні ризики і ризики зловживання владою.

"Фактично, вся повнота влади з формування кадрового складу системи прокуратури буде зосереджена одноосібно в руках генерального прокурора. Такі необмежені повноваження можуть нести ризик зловживання владою та створення істотних корупційних ризиків", - написала Фріз на своїй сторінці в соцмережі Facebook в четвер увечері.

На її думку, прийнятий законопроект, "де-факто, повертає до життя закриту кастову прокурорську систему". Аргументуючи свою позицію, депутат зазначила, що генеральний прокурор, відповідно до нової норми, не зобов'язаний реєструвати свої накази, які є нормативно-правовими актами, в Єдиному реєстрі Мін'юсту, а це означає, що він "може наказувати все що завгодно і про це ніхто не отримає інформації, тому що сам наказав - сам скасував, ніхто не дізнався".

"Генпрокурор може без конкурсних засад призначати або звільняти скільки завгодно своїх заступників і також їх звільняти. Генпрокурор може формувати спеціалізовані прокуратури, без чіткого визначення - які саме, за якими напрямами і з якими повноваженнями. Скасовано військову прокуратуру, що призведе в умовах війни з РФ до нових викликів і загроз національній безпеці України. Ця новація не враховує стандарти НАТО, які передбачають функціонування системи військової юстиції, зокрема, військової прокуратури, військової поліції і військових судів", - додала Фріз.

Вона зазначає, що законопроект скасовує реформу прокуратури, яка була умовою надання Європейським Союзом безвізового режиму Україні, зупиняє дію закону в частині роботи органів прокурорського самоврядування, скасовує окремі повноваження, зокрема, Ради прокурорів, зупиняє дію закону в частині функціонування кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

"Для чого це все? Щоб один з пазурів репресивної машини був дієвим проти всіх, хто заважає створювати авторитарний режим в Україні", - резюмувала Фріз.

Як повідомлялося, Верховна Рада 19 вересня 259 голосами прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №1032, які передбачає реформування органів прокуратури та переатестацію прокурорів.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна має унікальний досвід в протидії кібератакам Росії і зміцнюватиме колективну стійкість партнерів

Євроінтеграційні реформи мають посідати провідне місце в порядку денному нового уряду - голова комітету Ради

Порошенко вважає неконституційним голосування за прем’єра в Раді через відсутність коаліції

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

Порошенко розкритикував зміни в держбюджет перед заміною уряду і передачу 8 млрд грн з бюджету Києва в Резервний фонд

Нардеп Буймістер увійшла до фракції “Батьківщина”

Сенат США гальмує розгляд пакета санкцій проти Росії – ЗМІ

Орбан закликає ЄС ввести санкції проти України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА