14:09 21.09.2019

План оборони України повністю буде представлено у 2020 році

2 хв читати
План оборони України повністю буде представлено у 2020 році

Міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив, що план оборони країни наразі розробляється і буде представлений в 2020 році.

"План оборони буде представлено наступного року. Але проект плану, перші напрацювання його будуть вже цього року", – сказав глава Міноборони в інтерв'ю "Радіо Свобода" в суботу.

Він нагадав, що розробку такого плану доручив президент України Володимир Зеленський.

"План оборони – це не документ, випущений один раз. Його переглядатимуть... Паралельно з ним розроблятимуть концепції щодо кожного виду Збройних сил. У кожному з них – план розвитку можливостей", – розповів Загороднюк.

Крім того, за його словами, пріоритетні завдання цього року – оборонний огляд і аналіз контексту безпеки, на базі якого визначаються сценарії загроз, а потім – стратегія оборони і національної безпеки.

Загороднюк також вважає, що Стратегічний оборонний бюлетень (СОБ) слід переробити. "Тому що багато рішень формально виконані, а по суті нічого не змінилося", – пояснив він.

Міністр оборони також зазначає, що наступного року ЗСУ мають завершити процес переходу на нову структуру, яка відповідає структурі НАТО. "Я вважаю, що це буде дуже складний перехід, тому що це не просто перейменування департаментів або їх реструктуризація – це зміна парадигми організації Збройних сил", – сказав він.

Загороднюк нагадав, що НАТО – стратегічна мета для України і перехід ЗСУ на стандарти Альянсу – "це абсолютний пріоритет, який ми прискорюємо і посилюємо".

"Коли країна відповідає стандартам НАТО, то питання вступу до Альянсу лежатиме тільки в політичній площі", – зазначив він.

Як повідомлялося, Зеленський доручив міністру оборони розробити і затвердити план оборони і комплекс заходів щодо гарантування безпеки країни від агресії.

"Пріоритет – потужна та боєздатна армія. Міністру оборони – запропонувати зміни до законодавства, необхідні для розбудови потужного війська. Розробити і затвердити план оборони та комплекс заходів щодо гарантування безпеки країни від агресії", – сказав він на зустрічі з членами Кабінету Міністрів, керівництвом Верховної Ради та правоохоронних органів у Києві в понеділок.

20 вересня Верховна Рада внесла зміни до Закону "Про оборону України", відповідно до яких президент України затверджуватиме план оборони та військово-адміністративний поділ території держави.

Закон дав визначення поняттю "план оборони України". Це буде складова частина оборонного планування, яка містить сукупність документів, які визначають зміст, обсяги, виконавців, порядок і терміни здійснення політичних, економічних, соціальних, воєнних, інформаційних, правових, організаційних та інших заходів держави щодо підготовки до збройного захисту України у разі агресії або збройного конфлікту.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Представництво ЄС закликало Верховну Раду ухвалити законопроект "Про медіа" у першому читанні на поточній парламентській сесії

Трамп заявив, що не хоче виводити США із НАТО, але вимагає від партнерів справедливих витрат на оборону

Україна високо цінує стратегічне партнерство з Грузією, а публічні висловлювання не уповноважених осіб не можуть вважатися позицією держави - МЗС

У Києві налаштовані на проведення саміту "нормандської четвірки" у Берліні

Зеленський підписав закон про вступ без ЗНО для випускників із ОРДЛО та Криму

Мирні переговори мають бути на користь України - Ігор Палиця

Зеленський уповноважив Буславець підписати угоду з ЄБРР про участь України у Фонді Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля

За заявою Коломойського відкрито ще чотири справи, де фігурує Порошенко, - адвокати

Путін і Порошенко не обмінювалися посланнями 12 червня 2014 року - Пєсков

У ВР зареєстровано проект постанови про призначення Уруського віце-прем'єром - міністром з питань стратегічних галузей промисловості

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА