Інтерфакс-Україна
08:52 23.09.2019

Помічник Зеленського Єрмак: ми не допустимо федералізації України і втрати територій, але хочемо припинити війну і реінтегрувати Донбас

2 хв читати

Президент України Володимир Зеленський і нинішня українська влада ніколи не підуть на федералізацію країни і втрату територій, а мають намір припинити війну і реінтегрувати Донбас до складу України, яка повинна бути єдиною, підкреслює помічник глави держави Андрій Єрмак.

"Ми точно ніколи не допустимо федералізації нашої країни. Ми точно ніколи не допустимо втрати наших територій. Ми точно хочемо припинити війну. Ми точно хочемо реінтегрувати Донбас в Україну. Ми точно хочемо, щоб Україна була єдина. І ось на цих основних засадах будується весь переговорний процес", - сказав він в інтерв'ю "Лівому берегу", відповідаючи на питання про те, на що готовий піти президент Зеленський і його команда для припинення війни на Донбасі.

Єрмак зазначив, що якщо взяти ті ж Мінські угоди, то в такому вигляді, як вони були підписані, він би їх не підписував.

"Я розумію, що зараз найлегше критикувати, і що альтернативи їм не з'явилося. Але ми зібрали велику кількість експертів і, базуючись на тому, що вже існує, виробили свою позицію", - сказав він.

Єрмак очікує, що вихід з ситуації, що склалася, який знайде Зеленський і його команда, "здивує в хорошому сенсі слова навіть найбільших скептиків".

Помічник Зеленського вказав, що "формула Штайнмаєра", активно обговорювана останнім часом, передбачає, що о 20:00 у день місцевих виборів в ОРДЛО почне діяти закон, що регулює особливий статус цих територій. Спочатку на тимчасовій основі, і тільки після того, як місія спостерігачів ОБСЄ виносить свій вердикт, що вибори відбулися і пройшли відповідно до всіх міжнародних норм і законодавства України, цей закон набуває чинності на постійній основі.

"Нічого більше. Всі інші питання будуть врегульовані іншими законами, які будуть винесені на голосування до Верховної Ради з дотриманням усіх необхідних процедур і природно з можливістю публічного громадського обговорення", - пояснив він.

Єрмак також заявив, що "особливий статус Л / ДНР не є предметом переговорів ні в Мінську, ні в "нормандському" форматі, навіть не обговорюється".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА