Інтерфакс-Україна
11:52 23.09.2019

Глава МЗС України вважає, що на Зеленського не чинили тиску під час телефонної розмови з Трампом

2 хв читати
Глава МЗС України вважає, що на Зеленського не чинили тиску під час телефонної розмови з Трампом

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко вважає, що на президента України Володимира Зеленського не чинили жодного тиску під час телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом, яка відбулася наприкінці липня.

"Якщо хтось вважає, що на нашого президента здійснювали тиск, вони мають це визначити. Я знаю, про що була розмова, і я гадаю, що ніякого тиску не було. Розмови бувають різні, лідери мають право обговорити усі існуючі проблеми. Ця розмова була довгою, дружньою і стосувалася багатьох питань", - сказав він в інтерв'ю "Громадському".

На його думку, протистояння, в яке Україну намагаються втягнути, усі підозри, що "Україна допомагала демократам, не хотіли, щоб президентом був Трамп" - це результат "неповної інформованості".

"На превеликий жаль, ми втратили багато в темпі нашого розвитку. Люди, які займаються українсько-американськими відносинами, розуміють, що ми завжди намагалися цінувати допомогу від обох партій. Це гарантувало нам, що зі зміною адміністрації у нас не зміняться пріоритети у відносинах із США. Справді американські президенти підтримували нас, і ми цінуємо підтримку Конгресу. Але це не означає, що хотіли би допомогти, і навіть могли би в теорії допомогти одній з партій", - наголосив Пристайко.

Глава МЗС також зазначив, що Україна - незалежна держава, "у нас є свої таємниці". "Президент має право говорити з іншим президентом так, щоб ця розмова залишилася нікому не відомою. Це єдина передумова, лідери все ще обмінюються між собою важливою і часто чутливою інформацією. Американські слідчі мають повне право звертатися до США, діставати цю інформацію", - зазначив він.

Говорячи про зустріч помічника Зеленського Андрія Єрмака у липні з приватним адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані, Пристайко сказав, що нічого дивного у цьому немає. "Єрмак - теж адвокат. Я не бачу протиріччя. Він - радник президента та його помічник. Якщо для конкретних повноважень або питань використовується менш формальний механізм, ніж МЗС, це нормально, так усі роблять. Єдине, що відрізняє нашу теперішню ситуацію від багатьох попередніх, - ми з Андрієм Єрмаком постійно перебуваємо в дуже близькій комунікації", - пояснив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА