19:06 23.09.2019

Українська делегація в ПАРЄ не братиме участі в осінній частині сесії асамблеї та в урочистостях на честь 70-річчя Ради Європи

2 хв читати
Українська делегація в ПАРЄ не братиме участі в осінній частині сесії асамблеї та в урочистостях на честь 70-річчя Ради Європи

Делегація Верховної Ради ухвалила рішення не подавати повноваження на затвердження під час осінньої частини сесії Парламентської асамблеї Ради Європи із 30 вересня до 4 жовтня 2019 року у відповідь на повернення РФ до сесійної зали асамблеї без виконання вимог її резолюцій.

"Делегація Верховної Ради України в ПАРЄ... приєднується до заяв делегацій держав-партнерів України, що повідомили про свою неучасть у урочистостях з нагоди 70-річчя РЄ через безумовне повернення делегації РФ до ПАРЄ. З огляду на те, що значна частина території нашої держави залишається окупованою, а збройна агресія РФ не припиняється, вважаємо неможливою участь української делегації в урочистостях із нагоди святкування 70-річчя Ради Європи та вважаємо таке святкування несвоєчасним", - йдеться в заяві української делегації в ПАРЄ, текст якої оприлюднила на своїй сторінці в соцмережі Facebook голова делегації Єлизавета Ясько.

"(Делегація - ІФ) заявляє про відмову подавати повноваження нової української делегації на затвердження під час осінньої частини сесії ПА РЄ з 30 вересня до 4 жовтня 2019 року. Зазначене буде способом реагування України на повернення Російської Федерації до сесійної зали ПАРЄ без виконання вимог резолюцій асамблеї, схвалених у відповідь на російську агресію проти України", - наголошується в заяві.

Протягом цієї частини сесії делегація Верховної Ради в ПАРЄ має намір проводити консультації з партнерами з асамблеї для пошуку "спільних підходів і рішень, що дозволили б повернути ПАРЄ її репутацію важливого взірця демократії, верховенства права і захисту прав людини та свобод в Європі".

При цьому українська делегація закликала ПАРЄ підтвердити обов'язковість усіх рішень і вимог, викладених у резолюціях асамблеї щодо засудження агресії РФ проти України, та про ситуацію з правами людини на окупованій Росією території України, які були прийняті ПАРЄ під час неучасті Росії в роботі РЄ в останні роки. Також делегація звертається до інших делегацій держав-членів РЄ із закликом провести розширені консультації щодо розробки ефективних механізмів відповідальності держав-порушників статутних документів РЄ та норм міжнародного права.

"(Делегація - ІФ) звертається до Франції, що наразі головує в Комітеті міністрів Ради Європи, з пропозицією ініціювати консультації за участі президента Французької республіки Емануеля Макрона та усіх зацікавлених сторін для широкого обговорення шляхів повернення довіри до Ради Європи та інституційної, а також моральної кризи РЄ, що виникла в результаті добровільної та безпідставної відмови Комітету міністрів та асамблеї наполягати на дотриманні Росією принципів та стандартів РЄ", - йдеться в заяві.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський закликає ВР швидше затвердити антикорупційну стратегію на 2020-2024 роки

Майже третина жителів Херсона хочуть бачити мером нардепа Колихаєва - опитування "Рейтингу"

Більшість жителів Маріуполя готові підтримати на виборах чинного мера - опитування "Рейтингу"

Міськвиборчком зареєстрував ще чотирьох кандидатів на посаду мера Києва

У Житомирі "Свободі" відмовили у реєстрації кандидатів до облради через порушення гендерної квоти - "ОПОРА"

Законопроекту "Про столицю" на порядку денному поточного тижня ВР немає - нардеп Корнієнко

Зеленський виступає за виплату підвищених зарплат медикам уже у вересні

У "Слузі народу" мають намір здійснювати паралельний підрахунок голосів на місцевих виборах в облцентрах - Корнієнко

"Слуга народу" веде на місцеві вибори понад 30 тис. кандидатів в усіх регіонах України

Україна має намір домовитися з Єврокомісією про фінансування річної програми дій щодо співпраці у сфері ядерної безпеки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА