Інтерфакс-Україна
10:30 26.09.2019

Сенат США проголосує щодо резолюції про включення до оборонного бюджету вимоги до президента запровадити у разі потреби санкції проти РФ

2 хв читати
Сенат США проголосує щодо резолюції про включення до оборонного бюджету вимоги до президента запровадити у разі потреби санкції проти РФ

Сенат США погодився проголосувати щодо резолюції про включення до щорічного проекту військового бюджету (National Defense Authorization Act) положення, яке зобов'язує президента запроваджувати санкції проти РФ та урядів інших країн у разі встановлення факту їх втручання у вибори США.

За даними агентства Bloomberg, резолюцію запропонував сенатор-демократ Кріс ван Голлен.

Проте, уточнює в четвер Bloomberg, і Сенат, і Палата представників Конгресу США ще мають проголосувати за ту саму компромісну версію National Defense Authorization Act (NDAA), щоб він набув сили закону. При цьому неясно, чи увійде резолюція про можливі санкції проти РФ до остаточної редакції закону.

Лише після того, як проект оборонного бюджету буде погоджений обома палатами Конгресу США, його буде направлено на підпис президенту США Дональду Трампу.

Водночас Палата представників раніше ухвалила власну версію NDAA: в ньому міститься заборона для будь-яких осіб із США на транзакції, фінансування та будь-яку співпрацю щодо російського суверенного боргу.

У свою чергу сенатську резолюцію про санкції було розроблено за зразком законопроекту DETER Act (Defending Elections from Threats by Establishing Redlines Act, Акт для "захисту виборів від погроз шляхом встановлення обмежень"), який раніше пропонували Крісом ван Голлен та республіканець Марк Рубіо.

DETER Act передбачав цілий набір санкцій, включно із забороною всіх транзакцій із російським суверенним боргом, що підпадають під юрисдикцію США. Проте, як зазначали ван Голлен і Рубіо, їхня ініціатива була ефективнішою для стримування, оскільки передбачала запровадження санкцій лише тоді, коли було встановлено факт зовнішнього втручання в американську політику.

ОСТАННЄ

Угода з Данією щодо спільного виробництва важлива з погляду безпеки - Зеленський

Макрон та Стармер проведуть нову зустріч "коаліції охочих"

Орбан звинуватив Україну у підготовці до впливу на вибори 2026 року та діяльність її спецслужб в країні

Україні потрібна постійна оборонна та військова підтримка - заява парламентаріїв країн Європи

Зеленський мав аудієнцію у короля Данії

МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку із недружніми заявами угорської сторони

Путін знов заявив Трампу, що РФ не відступить від своїх цілей у війні з Україною

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА