12:05 01.10.2019

Мінські угоди дають збій, до переговорів щодо Донбасу треба залучати США

2 хв читати
Мінські угоди дають збій, до переговорів щодо Донбасу треба залучати США

Міністр закордонних Білорусі Володимир Макей констатує недостатню ефективність Мінських угод і наголошує на необхідності залучення США до переговорів щодо врегулювання на Донбасі.

"Ми бачимо, що пройшов певний час, а ось ця робота в нормандському форматі, Мінські домовленості все-таки дають збій. Значить, десь не до кінця домовилися, щось, можливо, не до кінця передбачили, не підстрахувалися за всіма тими напрямами, за якими в Мінську було досягнуто домовленостей", - сказав Макей в інтерв'ю, оприлюдненому на сайті білоруського МЗС.

"Але якщо ми бачимо, що не виходить у такому форматі, розуміємо, що, напевно, все-таки без Сполучених Штатів Америки це питання не вдасться врегулювати, давайте спробуємо залучити США до цього питання, якщо вони до цього готові, якщо вони готові внести внесок у врегулювання цього конфлікту", - вважає міністр.

На його думку, цією логікою керувався президент Білорусі Олександр Лукашенко, який неодноразово ініціював залучення США до переговорів. "Саме з цього виходив, як я розумію, глава білоруської держави, вносячи таку пропозицію", - зазначив Макей.

Глава МЗС упевнений, що "Україна сьогодні опинилася, скажімо так, на перехресті інтересів різних держав, зокрема і США". "Інтерес США тут однозначно присутній. Ми це бачимо з останніх подій, заяв і американських офіційних осіб, і європейських. Європа зацікавлена в тому, щоб врегулювати цю ситуацію", - вважає він.

При цьому, "якщо там присутній інтерес США, то без участі США цей конфлікт навряд чи буде врегульовано", - додав міністр.

Водночас основною умовою успіху переговорів має стати прагнення сторін вирішити цей конфлікт, наголошує Макей. "Має бути щира зацікавленість усіх залучених сторін. В іншому разі можна збиратися багато разів, але толку жодного не буде", - сказав він.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зустріч лідерів країн "нормандської четвірки" може розморозити переговори з врегулювання ситуації на Донбасі - Разумков

У "Слузі народу" розробляють положення про свою фракцію - Арахамія

Посольство Великої Британії запевнило Україну в підтримці у День Гідності та Свободи

Посольство Великобритании заверило Украину в поддержке в День достоинства и свободы

Фінансування силовиків може бути урізано удвічі у 2021 році, якщо не буде результативної роботи - Арахамія

Стефанчук поверне гроші, які держава компенсувала йому за житло - Арахамія

Секретаріат "Слуги народу" відправить офіційні запити правоохоронцям із метою перевірки наявності судимості у депутата Іванісова

КС визнав законопроект Зеленського про уповноважених ВР таким, що не відповідає Конституції

Екс-глава МЗС Канади Христя Фріланд стала віце-прем'єром

Революції в Україні не про політику, вони про честь і право бути вільною людиною - Тимошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА