10:41 03.10.2019

Кличко: Законопроект "Про столицю" авторства Ткаченка спрямований проти киян

2 хв читати
Кличко: Законопроект "Про столицю" авторства Ткаченка спрямований проти киян

Мер Києва Віталій Кличко заявляє, що законопроект про внесення змін до закону "Про столицю України - місто-герой Київ" (№2143-3), зареєстрований групою народних депутатів із фракції "Слуга народу" на чолі з Олександром Ткаченком, є прикриттям неконституційної зміни влади в Києві.

"Це закон не про столицю, не в інтересах її жителів. І йдеться не лише про 10% населення України - жителів Києва. Очевидно, що норми цього закону впливатимуть на систему місцевого самоврядування всієї країни. Тому, якщо депутати ухвалять цей безглуздий закон , вони діятимуть не в інтересах Києва і не в інтересах киян. А Київ стане першою жертвою централізації влади в державі", - сказав Кличко на прес-конференції в Києві в четвер.

За його словами, профільний комітет схвалив законопроект №2143-3 без публічної дискусії, без висновків Венеціанської комісії, нехтуючи багатьма положеннями Конституції.

"Якщо цей закон ухвалять, кияни зі своїх кишень платитимуть зарплату депутатам Київради. У столиці діятиме своя, не так, як у всій країні, виборча система", - наголосив мер.

Він зазначив, що низка положень законопроекту дублює норми законів "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про статус депутатів місцевих рад", які суперечать кільком статтям Конституції України (ст.92, 118, 133, 140). Крім того, законопроект позбавляє киян можливості прийняти статут територіальної громади міста Києва.

За його словами, в законопроекті не визначено повний перелік повноважень київського міського голови та голови КМДА.

"Це не стратегічний закон, який треба ухвалити, щоб він працював протягом десятиліть. Цей законопроект спрямований тільки на вирішення одного питання - прикриття неконституційної зміни влади в Києві", - заявив Кличко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА