11:06 03.10.2019

Рада Європи занепокоєна законопроектом щодо діяльності органів суддівського управління України

3 хв читати
Рада Європи занепокоєна законопроектом щодо діяльності органів суддівського управління України

Рада Європи занепокоєна можливим прийняттям Верховною Радою законопроекту про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського управління (№1008), що передбачає, зокрема, скорочення кількості суддів Верховного Суду та зміни в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), Вищої ради правосуддя (ВСП).

"Ми з занепокоєнням звернули увагу на проект закону №1008. У ньому пропонуються широкомасштабні зміни, які можуть мати серйозні наслідки для незалежності судової системи. Зокрема, проект закону впливає на статус і кваліфікаційні вимоги до суддів і на пов'язані з цим процедури", - йдеться в листі генерального секретаря Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич міністру закордонних справ України Вадиму Пристайку, розміщеному на сайті Ради Європи.

Генсек зазначає, що досягнення незалежної, ефективної та професійної судової системи, якій довіряє громадськість і яка відповідає на її потреби, є частиною зобов'язань, які взяла на себе Україна, коли вступала до Ради Європи.

"Ми повністю визнаємо свободу Української держави продовжувати впровадження реформ. Водночас найважливіше, щоб це ґрунтувалося на досягненнях реформ, упроваджених для того, щоб відповідати стандартам Ради Європи та міжнародних стандартів", - наголошує Пейчинович-Бурич.

Як зазначила генсек, прийняття в першому читанні проекту закону №1008 спрямоване саме на внесення змін до системи дисциплінарної практики та кар'єри судді. Водночас запропоновані зміни до законодавства мають відповідати Європейській конвенції про права людини, практиці Європейського суду з прав людини, засадам незалежності судової влади, викладеним у рішенні у справі "Олександр Волков проти України", та відповідним рекомендаціям Ради Європи.

Пейчинович-Бурич підтримала заклик Комітету міністрів Європи повною мірою використовувати практичний досвід і знання експертів Ради Європи в цьому питанні.

"Ми цілком готові надати органам влади України будь-які висновки експертів, підтримку й аналіз, які можуть бути необхідні щодо законопроекту №1008 і в більш загальному контексті з розробки та впровадження нового законодавства або інших заходів, що впливають на незалежність і функціонування судової системи та прокуратури", - наголосила вона.

Як повідомлялося, 12 вересня Верховна Рада прийняла за основу законопроект, згідно з яким пропонується внести зміни в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), Вищої ради правосуддя (ВСП) і скоротити кількісний склад Верховного Суду.

Пропонується поширити люстрацію на керівників ВККС і Державної судової адміністрації, які обіймали свої посади щонайменше рік у період з 21 листопада 2013 року по 19 травня 2019 року. Відповідні зміни буде внесено до закону про очищення влади.

У законі про судоустрій і статус судді пропонується закріпити скорочення кількісного складу Верховного Суду з 200 до 100 суддів, уточнити, що ВККС буде колегіальним органом.

Верховний Суд, у свою чергу, 30 вересня звернувся до президента України Володимира Зеленського та голови парламенту Дмитра Разумкова з пропозицією отримати від Венеціанської комісії експертний висновок щодо зазначеного законопроекту.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Якщо розведення сил на Донбасі призводитиме до загибелі мирного населення та військових України, його проводити не можна - Верещук

Рівень довіри українців до президента, ВР та Кабміну за півроку суттєво знизився - опитування

За Зеленського на виборах президента готові голосувати 40% опитаних українців, за "Слугу народу" 36% - опитування

У майбутній воєнній стратегії України буде задокументовано курс країни на членство в НАТО - Апаршин

Країни-члени НАТО знають, як розблокувати роботу Комісії Україна-НАТО - Верещук

Разумков цього тижня відвідає Латвію та Естонію

Трамп: Нові заяви про втручання РФ у вибори 2020 року в США - обман

Ердоган підтвердив присутність у Лівії бійців сирійської опозиції

ЄС і НАТО не повинні ізолюватися - Яценюк

Скалецька повідомила, що оселилася в медцентрі "Нові Санжари" й виконуватиме робочі обов'язки звідти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА