12:18 03.10.2019

ВР схвалила в першому читанні законопроект про розділення повноважень мера Києва й голови КМДА

2 хв читати
ВР схвалила в першому читанні законопроект про розділення повноважень мера Києва й голови КМДА

Український парламент має намір розділити повноваження і посади київського міського голови та голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) і повернути районні державні адміністрації в столиці.

За відповідний законопроект №2143-3 про внесення змін до закону України "Про столицю - місто герой Київ" у першому читанні проголосували 244 народні депутати.

Автори законопроекту, серед яких народний депутат фракції "Слуга народу" Олександр Ткаченко, пропонують створити нову систему організації та здійснення місцевого самоврядування і виконавчої влади в столиці України. Зокрема, пропонується розділити функції київського міського голови та голови Київської міської державної адміністрації.

Згідно з законопроектом, київський міський голова очолюватиме Київський магістрат - виконавчий орган Київської міської ради, головуватиме на засіданнях Київміськради, а голова Київської міської державної адміністрації здійснювати нагляд за дотриманням Конституції та законів України органами місцевого самоврядування та координувати діяльність територіальних органів центральних органів виконавчої влади.

Автори законопроекту також пропонують відновити районні ради в Києві як представницькі органи жителів районів міста.

Законопроект також пропонує комплексно врегулювати питання правового статусу міста Києва та особливостей місцевого самоврядування, зокрема спеціальний статус Києва; реалізацію столичних функцій; адміністративно-територіальний устрій міста Києва; взаємодію територіальної громади міста Києва та територіальних громад населених пунктів Київської області; місцеве самоврядування в Києві; статус київського міського голови та його заступника з фінансових питань, заступника київського міського голови - керуючого справами Київського міського магістрату та заступника київського міського голови - головного архітектора міста Києва; порядок забезпечення головою Київської міської державної адміністрації дотримання в Києві Конституції та законів України; стратегічне планування в Києві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА