12:37 03.10.2019

Законопроект про зміни до закону про столицю передбачає скорочення кількості депутатів Київради

2 хв читати
Законопроект про зміни до закону про столицю передбачає скорочення кількості депутатів Київради

Верховна Рада має намір скоротити кількість депутатів Київської міської ради на 40 осіб - зі 120 до 80. Цю норму закріплено в перехідних положеннях ухваленого в першому читанні в четвер законопроекту №2143-3 "Про внесення змін до закону України про столицю – місто-герой Київ".

Автори законопроекту пропонують внести відповідні зміни до закону "Про місцеві вибори", вилучивши з чинного закону норму, згідно з якою кількість депутатів місцевої ради становить 120 за чисельності 2 млн виборців.

"Загальний склад (кількість депутатів) Київської міської ради становить 80 депутатів. Загальний склад (кількість депутатів) районної в місті Києві ради становить 20 депутатів", - ідеться в тексті законопроекту.

Згідно з чинним законодавством, у Київраді 120 депутатів, а райрад у столиці не існує.

Автори законопроекту також пропонують внести новий розділ до закону "Про місцеві вибори" - "Проведення місцевих виборів у місті Києві". В ньому пропонується, що вибори депутатів Київської міськради проводяться за пропорційною виборчою системою в багатомандатних виборчих округах. Вибори відбуваються за відкритими виборчими списками міських організацій політичних партій.

Вибори київського міського голови проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі. За такою самою системою проводяться і вибори депутатів районних рад у Києві. Територія Києва ділиться на 10 багатомандатних округів.

Переможцем виборів київського міського голови визнається кандидат, який набрав більше ніж 50% голосів від загальної кількості виборців, які взяли участь у голосуванні.

Як повідомлялося, ВР схвалила законопроект №2143-3 у першому читанні в четвер 244 голосами. Він передбачає розподіл повноважень і посад Київського міського голови та голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) і знову вводить районні державні адміністрації в столиці.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Лукашенко лідирує за результатами голосування на закритих дільницях у п'яти регіонах, у нього 82%

Україна повинна поставити крапку в питанні законодавчого визначення статусу кримськотатарського народу як корінного – Зеленський

Американські дипломати закликають РФ припинити порушення прав людини кримських татар і залишити територію України

Передислокація військ США в Європі спрямована на посилення стримування РФ - шеф Пентагону

Донецька облорганізація "Слуги Народу" наполягатиме на проведенні місцевих виборів на територіях уздовж лінії зіткнення після надання військовими гарантій безпеки – заява

У Білорусі основний день виборів президента, достроково проголосували 41,7% виборців

У Білорусі відбудуться президентські вибори

Зеленський знову заявив, що Україна, як держава, не буде жодним чином втручатися у вибори в США

Україна завжди готова співпрацювати з держорганами США відповідно до своїх зобов'язань

Україна може відновити водопостачання в окупований Крим у разі гуманітарної катастрофи і тільки для потреб населення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА