Інтерфакс-Україна
18:48 07.10.2019

Наступник Могеріні Боррелль виступає на підтримку санкцій стосовно РФ

1 хв читати
Наступник Могеріні Боррелль виступає на підтримку санкцій стосовно РФ

Висунутий на посаду високого представника Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки міністр закордонних справ Іспанії Жозеп Боррелль (Josep Borrell) висловлюється на підтримку санкцій проти РФ через її агресію стосовно України і декларує намір підтримувати демократію і територіальну цілісність України.

Про це Боррелль заявив у понеділок у Брюсселі, виступаючи на засіданні Комітету закордонних справ Європейського парламенту у рамках відкритих слухань його номінації на посаду високого представника, яку нині обіймає Федеріка Могеріні.

"Щодо санкцій до Росії, я хотів би повторити, що необхідно підтримувати єдність серед європейців щодо санкцій, які було введено з двох причин: передусім унаслідок незаконної анексії Криму і, по-друге, унаслідок порушення територіальної цілісності деяких регіонів України. Доти, доки Росія не змінить своєї поведінки, ці санкції необхідно підтримувати. Я сподіваюся, що в Раді буде єдність, щоб це гарантувати", - окреслив Боррелль свою позицію щодо санкцій ЄС стосовно РФ, відповідаючи на запитання депутатів Європарламенту.

При цьому кандидат на посаду не виключив взаємодії з Москвою з питань, де можуть бути "перспективи діалогу".

У своєму вступному слові Боррелль також задекларував, що одним із пріоритетів його діяльності на цій посаді буде "підтримка демократії і територіальної цілісності України".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко закликав підтримати найменування вулиці на честь Андрія Парубія у центрі Києва

Корнієнко: в умовах війни партія "Слуга народу" має посилювати роботу на місцях і підтримку людей

"Євросолідарність" та "Голос" внесли в Раду законопроєкт про перерозподіл коштів держбюджету-2026 на ЗСУ

Українці найбільше довіряють ЗСУ, ДСНС і добровольцям, найбільша недовіра до Верховної Ради, держапарату та уряду

ЄС не має одностайності щодо фінансування України на 2026-2027рр., тому єдине рішення – "репараційна позика", яке може бути ухвалено кваліфікованою більшістю – дипломат

Навроцький: я маю відчуття, що Зеленський почав сприймати Польщу як щось само собою зрозуміле

Ердоган застеріг РФ і Україну від атак у Чорному морі

Обмеження гарантій безпеки для України в часі ще не обговорювалося – Зеленський

Зеленський провів спільну зустріч із премʼєром Нідерландів, президенткою Молдови та Генсеком Ради Європи

Поки що нічого не вказує на готовність Путіна зробити крок до миру, важливо продовжувати військову підтримку України - прем'єр Нідерландів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА