Інтерфакс-Україна
07:38 09.10.2019

Пропозиції Лондона щодо ірландського кордону не влаштовують Європарламент

2 хв читати
Пропозиції Лондона щодо ірландського кордону не влаштовують Європарламент

Голова Європарламенту (ЄП) Давид Сасолі заявив, що на зустрічі у вівторок в Лондоні з британським прем'єром Борисом Джонсоном не почув жодних пропозицій, здатних просунути Brexit.

"Як ви знаєте, угода між ЄС і Великою Британією вимагає не тільки явної більшості при голосуванні в Палаті громад, а й схвалення Європейським парламентом. Тому важливо, щоб прем'єр-міністр Великої Британії почув про наш підхід до Brexit безпосередньо від Європейського парламенту", - йдеться в заяві, текст якої розповсюдила в Брюсселі прес-служба ЄП.

За словами Сасолі, упорядкований Brexit при укладанні угоди з Великою Британією - кращий результат. Він назвав угоду, узгоджену з Лондоном минулого року, документом, який Європарламент міг би підтримати.

"За нинішніх обставин це залишається найкращою можливою угодою", - вважає голова ЄП.

Він зазначив, що пояснив Джонсону, що Європарламент "не погодиться на угоду за всяку ціну".

"Ми не погодимося на угоду, яка підриває угоду Страсної п'ятниці (белфастські угоди 1998 року - ІФ) і мирний процес, або ставить під загрозу цілісність нашого єдиного ринку. Це ми ясно дали зрозуміти в нашій резолюції, прийнятої переважною більшістю у вересні", - нагадав Сасолі.

Він повідомив, що в Брюсселі розглянули пропозиції Великої Британії, якими вона пропонує замінити backstop (страхувальний план для ірландського кордону), але ці пропозиції "далекі від того, з чим може погодитися парламент".

На даному етапі, зазначив глава ЄП, є дві альтернативи угоді: продовження процесу Brexit або відсутність угоди.

Щодо продовження, Європарламент відкритий для такої можливості, "якщо для цього є вагома причина або мета", але це питання вирішувати Великій Британії.

Стосовно відсутності угоди, то це, підкреслив Сасолі, буде дуже негативним результатом.

"Це буде економічно шкідливим для обох сторін, зокрема для Великої Британії. Це матиме дуже серйозні наслідки для острова Ірландія. Це збільшить невизначеність для бізнесу і, перш за все, для громадян", - заявив голова Європарламенту.

Він додав, що сподівається, що такого варіанту вдасться уникнути, але, якщо ні, "ЄС вжив необхідних заходів для підготовки до такого результату".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА