15:34 11.10.2019

Більше ніж половина опитаних українців проти надання особливого статусу Донбасу

3 хв читати
Більше ніж половина опитаних українців проти надання особливого статусу Донбасу

Більше ніж половина опитаних українців (56%) не підтримують надання та закріплення у Конституції України особливого статусу Донбасу, свідчать дані опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 4 до 9 жовтня 2019 року.

Більшість респондентів (56%) виступає проти надання та закріплення у Конституції особливого статусу окремих територій Донецької та Луганської областей (підтримують лише 26% опитаних). Ідею введення в Україні федеративного устрою не підтримують 63% опитаних, підтримують - 17%.

Крім того, оцінюючи ситуацію на Донбасі, 40% респондентів вважають, що на сході країни точиться війна між Україною та Росією, ще 20% - що там відбувається сепаратистський заколот, який підтримує Росія, 15% поділяють думку, що на сході України відбувається громадянська війна, 7% - війна між Росією та США і 7% - на сході України відбувається боротьба за незалежність Донецької та Луганської "народних республік".

Що стосується політичного майбутнього територій ОРДЛО, то 56% опитаних громадян України хотіли б їх повернення до складу Донецької та Луганської областей України на тих самих умовах, що були раніше, 13,5% - щоб ці території повернулися під контроль України, але отримали більше незалежності від Києва, 10% - щоб ці території утворили автономію у складі України, 3% - щоб ці території відділилися від України та стали незалежними державами, 3% - щоб ці території відділилися від України й увійшли до складу Російської Федерації.

Згідно з даними дослідження, встановлення миру на Донбасі силовим шляхом підтримують тільки 23,5% громадян (проти - 52%). Тільки 12% підтримали б відділення територій, зайнятих так званими ДНР і ЛНР, від України (не підтримують - 73%) і лише 10% підтримали б визнання Криму російським в обмін на звільнення Донбасу (не підтримують - 70%).

При цьому ідею початку офіційних переговорів української влади з нинішнім керівництвом ОРДЛО підтримує 41,5% опитаних українців, не підтримує - 39%.

Також 47% опитаних не підтримують налагодження торговельно-економічних, фінансових контактів із "ДНР" і "ЛНР" (підтримують - 36%). 44% респондентів не підтримують ідеї припинення фінансування територій ОРДЛО (виплату пенсій, зарплат тощо), підтримують - 33%.

Водночас українці заради досягнення миру на Донбасі проти таких компромісів, як: амністія усім тим, хто брав участь у бойових діях на Донбасі (не підтримують 59%, підтримують - 18%), відмова від євроінтеграції (не підтримують 59%, підтримують - 19%), надання російській мові статусу другої державної (не підтримують 56%, підтримують - 29,5%), відмова від перспективи членства у НАТО (не підтримують 54%, підтримують - 25%).

Під час дослідження було опитано 2015 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками.

Вибірка опитування будувалася як багатоступінчаста, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% із імовірністю 0,95.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Суд відпустив Ляшка під особисту поруку нардепів Волинця та Сюмар

В апаратах віце-президента США та Ради нацбезпеки назвали розмову Трампа із Зеленським незвичайною та неправильною

Лінкявічюс не вважає "великою перемогою" повернення Москвою трьох військових суден Україні

Настала черга Росії виконувати взяті на себе зобов'язання щодо Донбасу - глава МЗС Німеччини

Україна очікує суттєвого прогресу у врегулюванні конфлікту за результатами зустрічі "нормандської четвірки"

Партія "Голос" закликає ратифікувати протокол Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту

Транзит газу територією України має продовжитися після 2019 року - глава МЗС ФРН

Посли G7 вітають запуск процесу відкриття ринку землі в Україні

Порошенко 20-21 листопада має намір брати участь у конгресі ЄНП у Загребі

Чехія засуджує російську агресію на сході України та анексію Криму

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА