Інтерфакс-Україна
14:05 16.10.2019

Зеленський підписав закон, що перезапускає НАЗК і робить його неколегіальним органом, а також скорочує держфінансування партій

2 хв читати
Зеленський підписав закон, що перезапускає НАЗК і робить його неколегіальним органом, а також скорочує держфінансування партій

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін у законодавство щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції, який змінює форму управління Національним агентством щодо запобігання корупції (НАЗК), зобов'язує керівництво Офісу президента України подавати електронні декларації, а також скорочує державне фінансування політичних партій.

Як повідомляється на сторінці відповідного законопроекту №1029, схваленого Верховною Радою 2 жовтня, його було повернуто з підписом президента в середу, 16 жовтня, і, як закон, він отримав №140-IX.

Відповідно до закону, діяльністю НАЗК замість п'яти членів керуватиме голова, якого призначає та звільняє Кабінет Міністрів. Таким чином форму управління НАЗК буде змінено з колегіальної на одноосібну.

У законі прописані вимоги та обмеження для претендентів на посаду голови нацагентства. Його призначатимуть на чотири роки, одна й та сама людина не зможе обіймати цю посаду два терміни підряд, а однією з підстав для звільнення буде висновок комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності НАЗК про неефективність такої діяльності. Голова агентства зможе призначити собі трьох заступників.

Закон набуває чинності наступного дня після публікації.

З набранням чинності цього закону достроково припиняються повноваження членів НАЗК, керівництва його апарату, членів громадської ради при агентстві. Протягом двох місяців Кабінет Міністрів матиме забезпечити проведення конкурсу з відбору голови НАЗК. При цьому протягом п'яти робочих днів з дня набрання чинності закону Кабмін призначає тимчасово виконуючого обов'язки глави НАЗК.

Велику кількість змін пропонується внести до закону про запобігання корупції. Його дію хочуть поширити на посади в Офісі президента України, яких призначає і звільняє глава держави, а також на посади патронатної служби згідно із законом про державну службу та на помічників суддів.

Закон скоротить щорічне державне фінансування партій із 0,02 до 0,01 розміру мінімальної заробітної плати, помноженої на загальну кількість виборців, які взяли участь у голосуванні у багатомандатному виборчому окрузі на останніх виборах народних депутатів.

Закон передбачає також, що право на державне фінансування отримають партії, які на останніх парламентських виборах набрали не менше 5% (замість 2%) голосів у багатомандатному виборчому окрузі.

Як повідомлялося, відповідний законопроект №1029 було ухвалено 2 жовтня у другому читанні і в цілому 237 голосами. 9 жовтня його було направлено на підпис главі держави.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

Поки Путін відмовляється від миру, ми мобілізуємо більше підтримки для України - Стармер

Київ та Відень посилять співпрацю для запуску Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА