12:23 17.10.2019

Верховна Рада ухвалила закон про введення процедури аудиту безпеки доріг

2 хв читати

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №1061 про введення процедури аудиту безпеки автомобільних доріг загального користування.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за це рішення на пленарному засіданні у четвер проголосували 316 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, розміщеною на сайті парламенту, він передбачає оцінку впливу проектних рішень на безпеку доріг на всіх стадіях проектування, будівництва (нового будівництва, реконструкції, ремонту) доріг, а також їх введення в експлуатацію.

Документ, зокрема, передбачає обов'язковий аудит безпеки міжнародних і національних доріг.

Як наголошується у законопроекті, відповідно до міжнародного досвіду, вартість проведення аудиту безпеки автомобільних доріг становить 5-10% від витрат на проектування, або менше ніж 5% від витрат на будівництво. Оскільки витрати на проектування становлять близько 5-6% від загальної вартості проекту, то подальші вигоди від безпечного руху (зменшення кількості ДТП із тяжкими наслідками) значно перевищують витрати на ці заходи.

"Своєчасний аудит безпеки доріг дає змогу усунути прогалини на стадії проектування, не витрачаючи кошти на будівництво, що згодом мінімізує час і кошти, які можуть бути витрачені на перепроектування на більш пізніх стадіях", - зазначено в пояснювальній записці.

Очікується, що проект акта сприятиме створенню умов для будівництва безпечної дорожньої інфраструктури, зокрема шляхом залучення європейських фондів та інвестицій, допомагаючи створювати нові робочі місця.

Крім того, на думку депутатів, реалізація проекту зумовить зниження соціальних витрат від наслідків дорожньо-транспортних пригод.

Як зазначається, проект розроблено з метою імплементації положень директиви Європейського парламенту та Ради від 19 листопада 2008 року "Про управління безпекою дорожньої інфраструктури".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА