Інтерфакс-Україна
14:16 17.10.2019

"Слуга народу" внесе законопроект про внесення змін до КПК щодо посилення відповідальності за надання недостовірної інформації

2 хв читати
"Слуга народу" внесе законопроект про внесення змін до КПК щодо посилення відповідальності за надання недостовірної інформації

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявляє, що буде розроблено зміни до кримінально-процесуального кодексу про введення кримінальної відповідальності за недостовірну інформацію, надану викривачами корупції.

"Ми вже домовилися, що внесемо окремий законопроект про внесення змін до КПК щодо посилення відповідальності за надання недостовірної інформації, кримінальної відповідальності", - сказав Арахамія журналістам у кулуарах парламенту у четвер у Києві.

Він нагадав, що наразі за такі правопорушення законодавство передбачає штрафи.

"Треба робити кримінальну відповідальність... У такий спосіб ми демотивуємо тих людей, які анонімки пишуть", - зазначив Арахамія.

Як повідомлялося, 17 жовтня Верховна Рада хвалила в цілому президентський законопроект №1010 про внесення змін до закону про запобігання корупції щодо викривачів корупції.

За це рішення на пленарному засіданні у четвер проголосували 252 народних депутатів.

Законопроект визначає правовий статус викривачів корупції, їхні права та гарантії захисту; внормовує порядок розкриття викривачем корупції інформації; звільняє від юридичної відповідальності викривачів корупції за розкриття інформації про корупційне або пов'язане з корупцією правопорушення. Законопроект також передбачає забезпечення державного захисту викривачам корупції, зокрема захисту їхніх трудових прав. Законопроект пропонує значно розширити гарантії захисту викривачів корупції, зокрема передбачає захист прав та інтересів безоплатною вторинною допомогою, гарантування правоохоронними органами безпеки таким особам і представлення інтересів викривачів НАБУ та адвокатом.

Законопроект пропонує забезпечити анонімність викривача, посилює відповідальність за порушення прав викривача корупції, гарантує збереження йому робочого місця, компенсацію за вимушений прогул і майбутнє працевлаштування.

Законопроект передбачає також винагороду викривачу корупції.

Винагорода виплачується викривачу корупції, якщо він повідомив, активно сприяв розкриттю злочину, грошовий розмір якого або завдані державі збитки у п'ять тисяч і більше разів перевищують прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на момент скоєння злочину.

Законопроект передбачає, що викривач отримує винагороду в межах 10% від грошового розміру предмета корупційного злочину, але не більше ніж 3 тис. мінімальних зарплат. Документ передбачає, що розмір винагороди визначає суд.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Румунії пощастило, що на виборах президента вдалося уникнути впливу Росії - Сірко

ЄС та Велика Британія заявляють про непохитну відданість підтримки Україні – спільна заява за результатами саміту

Перемога Дана на виборах президента Румунії посилює єдність об’єднаної Європи - Климпуш-Цинцадзе

У другий тур президентських виборів у Польщі вийшли Тшасковський та Навроцький

Посол Німеччини Єгер повідомив про зустріч з Єлісєєвим, у якого пройшли обшуки

Перший пункт плану США - це всеосяжне припинення вогню, яке зупинить вбивства зараз - Келлог

Четверо європейських лідерів планують поговорити з Трампом до його телефонної розмови з Путіним – Мерц

Другий тур президентських виборів триває в Румунії

Переговори для Путіна є одним із способів ведення війни – Порошенко

Зеленський повідомив про початок спільної з лідерами країн Європи роботи над новою безпековою архітектурою для України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА