18:44 17.10.2019

У ВР створено міжфракційне об'єднання "Кубань"

2 хв читати
У ВР створено міжфракційне об'єднання "Кубань"

У Верховній Раді створено міжфракційне об'єднання "Кубань", яке опікуватиметься інтеграцією територій, де проживали етнічні українці, в український культурний і соціальний простір, заявляє народний депутат України Олексій Гончаренко, який очолив об'єднання.

"Разом із колегами-депутатами створили міжфракційне депутатське об'єднання "Кубань". Дякую колегам, які надали мені можливість стати керівником об'єднання", - написав Гончаренко у своєму Telegram-каналі в четвер.

"Наше завдання - розробка політики щодо повернення в культурне, політичне, соціальне поле українських етнічних територій та етнічних українців. Насамперед займемося Кубанню. Але й інші регіони, в яких проживають компактно українці, також перебуватимуть під нашою увагою", - додав парламентар.

Кубанню неформально називалася територія ліквідованого в 1918 році Кубанського козачого війська (Кубанської області), розташована в межах кількох адміністративно-територіальних одиниць нинішньої Російської Федерації; іноді так називають територію нинішнього Краснодарського краю РФ. За переписом 1897 року українці (за тодішньою класифікацією, особи, які зазначили рідною мовою малоросійську) становили 47,4% населення Кубанської області, при чому у двох із семи відділів їх було більше ніж 70%.

Після встановлення радянської влади в Кубанському окрузі, що розміщувався на території нинішнього Краснодарського краю РФ (частина колишньої Кубанської області), перепис 1926 року зафіксував 62,2% українців (915 тис. людей). Загалом цей перепис зафіксував на території РРФСР 7,9 млн українців, що становило понад чверть усіх українців Радянського Союзу, або 7,8% населення РРФСР. Проживали вони переважно компактно на Північному Кавказі та прикордонних з УРСР територіях, а також осередками на Нижньому Поволжі, у південному Сибіру та на Далекому Сході.

Наступні переписи після Голодомору 1932-1933 рр., що охопив у РРФСР насамперед заселені українцями регіони, і паралельно проведеного згортання коренізації (що полягало, зокрема, в повному переведенні місцевих шкіл з української на російську мову навчання та закритті місцевого україномовної преси) зафіксували понад дворазове скорочення кількості українців у РРФСР, незважаючи на масову міграцію туди українського населення. Після цього в сільській місцевості місцеве населення місцями довго зберігало розмовну українську мову, подекуди зберегло й понині, при цьому переважно не ідентифікуючи себе як українців. До розпаду СРСР кількість українців у РРФСР коливалася в межах 2,5-3%, але в незалежній РФ почала стрімко скорочуватися. Місцеве україномовне мовлення, преса та освіта в РФ, як і раніше, відсутні повністю.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Суд відпустив Ляшка під особисту поруку нардепів Волинця та Сюмар

В апаратах віце-президента США та Ради нацбезпеки назвали розмову Трампа із Зеленським незвичайною та неправильною

Лінкявічюс не вважає "великою перемогою" повернення Москвою трьох військових суден Україні

Настала черга Росії виконувати взяті на себе зобов'язання щодо Донбасу - глава МЗС Німеччини

Україна очікує суттєвого прогресу у врегулюванні конфлікту за результатами зустрічі "нормандської четвірки"

Партія "Голос" закликає ратифікувати протокол Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту

Транзит газу територією України має продовжитися після 2019 року - глава МЗС ФРН

Посли G7 вітають запуск процесу відкриття ринку землі в Україні

Остаточне рішення про документ саміту "нормандської четвірки" ухвалять лідери під час зустрічі - джерело

Порошенко 20-21 листопада має намір брати участь у конгресі ЄНП у Загребі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА