Інтерфакс-Україна
20:25 28.10.2019

Джонсон погодився на продовження термінів Brexit до 31 січня, але хоче дострокових виборів, щоб вирішити питання з постійними перенесеннями строків Brexit

2 хв читати
Джонсон погодився на продовження термінів Brexit до 31 січня, але хоче дострокових виборів, щоб вирішити питання з постійними перенесеннями строків Brexit

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон дав офіційну згоду від імені Лондона на продовження термінів Brexit до 31 січня 2020 року, йдеться в листі голові Європейської ради Дональду Туску.

"Як вам добре відомо, я позбавлений волі (...) зробити що-небудь, окрім як підтвердити офіційну згоду Великої Британії на це продовження", - йдеться в листі, опублікованому в понеділок на сайті британського уряду.

Джонсон підкреслив, що, на його думку, таке рішення шкодить британській "демократії і нашим відносинам з друзями в Європі".

За його словами, він вважав за краще, щоб парламент якомога швидше схвалив угоду про Brexit, досягнуту британським урядом і Брюсселем.

"На жаль, у мене є серйозні побоювання, що цей парламент ніколи цього не зробить, поки у нього є можливість все відкласти. Тому я прагну до загальних виборів у грудні, щоб гарантувати обрання нового складу парламенту, який буде здатний вирішити питання відповідно до наших конституційних норм", - пише Джонсон.

Джонсон висловив надію на те, що незабаром ЄС і Велика Британія зможуть "залишити цей складний період позаду".

Лідери країн ЄС погодилися на прохання Великої Британії про перенесення крайнього терміну для Brexit з 31 жовтня на 31 січня 2020.

За словами Туска, йдеться про "гнучке" продовження Brexit. Воно має на увазі, що країна може вийти з ЄС і до 31 січня 2020 року в разі, якщо Джонсон швидко доб'ється угоди з парламентом з цього питання.

Раніше повідомлялося, що палата громад британського парламенту в понеділок проголосує за пропозицією Джонсона щодо проведення дострокових виборів 12 грудня.

Пропозиція Джонсона про дострокові вибори прозвучала після того, як минулого вівторка палата громад відкинула пропозицію уряду про завершення за три дні розгляду питання про ратифікацію угоди щодо Brexit. Це означає, що процес ратифікації в парламенті затягнеться і не гарантуватиме того, що Велика Британія змогла б, як це планувалося, вийти з ЄС до угоди 31 жовтня 2019 року.

У результаті Джонсон 20 жовтня під тиском з боку парламенту попросив у Брюсселя відстрочення терміну виходу Великої Британії з Євросоюзу до 31 січня 2020 року.

Раніше він запевняв, що "швидше помре в стічній канаві", ніж проситиме ЄС щодо перенесення Brexit.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

Поки Путін відмовляється від миру, ми мобілізуємо більше підтримки для України - Стармер

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА