15:18 05.11.2019

Третьякова анонсувала шість реформ у соціальній політиці України

2 хв читати
Третьякова анонсувала шість реформ у соціальній політиці України

Голова парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова ("Слуга народу") анонсувала шість пріоритетних реформ у соціальній політиці держави.

"Я хочу анонсувати шість реформ або проблем, які ми маємо вирішити у найближчі півтора-два роки. Перша - це проблема АТО/ООС, тих, хто брав участь у війні, та створення пакета соціального захисту для таких людей за стандартами НАТО. Ще одна тема - наша зайнятість. Ви знаєте, що готується трудовий кодекс, це тема для іншої розмови, але його ухвалення - це тільки складова частина, яка регулює трудові взаємовідносини. Питання зайнятості набагато ширше та включає також проблематику трудової міграції", - заявила Третьякова на прес-конференції у Києві у вівторок.

За її словами, вже готуються законопроекти, які створюють другий рівень пенсійного забезпечення, і найближчим часом буде проведено дискусію, яка саме пенсійна система має запрацювати в Україні.

"Четверта тема - це чесна компенсація за нанесення шкоди життю та здоров'ю. Маю констатувати, що за попередні роки ми не виробили механізму надання чесної компенсації. Більше того, ми вже увійшли в систему "Зеленої карти" і, згідно з її положеннями, якщо українець за кордоном унаслідок ДТП завдасть шкоди життю або здоров'ю, наприклад, італійця або англійця, то сума компенсації вимірюватиметься сотнями тисяч і мільйонами євро. У разі, якщо такий самий італієць або австрієць завдасть шкоди українському громадянину, то у цьому разі його відповідальність буде обмежена нашим законом і сумою у 250 тисяч гривень. Таким чином, перед нами виникла проблема дискримінації українців стосовно європейців. До речі, зрівнювання відповідальності передбачено Угодою про асоціацію України із ЄС", - стверджує голова комітету.

П'ятою реформою вона називає суб'єктивізацію домогосподарств. Третьякова посилається на голову фінансового комітету ВР Данила Гетьманцева, який має на увазі під цим терміном перехід від персонального до сімейного оподаткування.

"Шостою реформою ми маємо навести порядок у Фонді соціального страхування, подивитися, як його має бути модернізовано. Перший законопроект у цій реформі - №2275 ("Про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації функціонування системи загальнообов'я

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сергій Мандзій склав присягу народного депутата України

У ВР створено нову групу депутатів - "Довіра"

Україні не можна відмовлятися від жодного судового позову проти РФ в енергетичних питаннях - Яценюк

Пєсков: За підсумками нормандського саміту може бути ухвалено документ незобов’язального характеру

Національний штаб захисту рідної землі вимагає від Зеленського провести референдум

Посольство України звернулося до МЗС Угорщини через позначення центральним телеканалом території Криму частиною РФ

МЗС України висловило Росії протест у зв'язку із засудженням українця Сейтосманова до 17 років позбавлення волі

Герасимов: Якщо хоча б одну з "червоних ліній" перетнуть, це буде цілковитою зрадою інтересів України

Генпрокуратура України направила МКС повідомлення про здійснення РФ позасудових страт 9 бійців ЗСУ під час боїв за Іловайськ і Дебальцеве

ВР у першому читанні схвалила законопроект про приведення діяльності НКРЕКП у відповідність до вимог Конституції

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА