Інтерфакс-Україна
07:54 07.11.2019

Комітет ООН схвалив запропоновану РФ резолюцію з контролю над озброєннями

2 хв читати
Комітет ООН схвалив запропоновану РФ резолюцію з контролю над озброєннями

Перший Комітет ООН з питань роззброєння і міжнародної безпеки практично одноголосно схвалив запропоновану Росією резолюцію щодо зміцнення і розвитку системи договорів і угод з контролю над озброєнням, роззброєнням та нерозповсюдженням, передає кореспондент "Інтерфаксу".

Документ підтримали 174 країни, включно зі США, п'ять країн утрималися від голосування - Колумбія, Грузія, Палау, Судан і Україна. Жодна країна не проголосувала "проти" резолюції.

У документі, авторами якого є Росія, Китай, Сирія, Білорусь, Ангола, Болівія, Бурунді, Венесуела, Камбоджа, Куба, Нікарагуа, міститься "заклик продовжувати зусилля щодо зміцнення системи договорів і угод з контролю над озброєнням, роззброєнням і нерозповсюдженням та збереженню її цілісності і дієвості для підтримки глобальної стабільності і міжнародного миру і безпеки".

У тексті також наголошується "першорядна важливість повного і суворого здійснення, зміцнення і розвитку договорів і угод з контролю над озброєнням, роззброєнням та нерозповсюдженням".

"Повне здійснення державами-членами існуючих договорів і угод, учасниками яких вони є, (...) вносить вклад у поліпшення відносин між державами і зміцнення існуючої системи таких договорів і угод, а також міжнародного миру і безпеки", - наголошується в документі.

У резолюції міститься прохання до генерального секретаря ООН "продовжувати надавати допомоги, яка може знадобитися для захисту цілісності договорів і угод з контролю над озброєнням, роззброєнням і нерозповсюдженням і для зміцнення системи таких договорів і угод".

Прийнята резолюція пізніше в грудні обговорюватиметься на пленарному засіданні Генасамблеї ООН.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нардеп Федієнко: На зустрічі з президентом піднімалося питання виборів, їх проведення неможливе

Моді заявив, що підтримує мирні ініціативи США щодо України

Зеленський сподівається, що Трамп і Стармер обговорять гарантії безпеки США для України

Трамп: Зеленському доведеться укласти угоду

Увечері Зеленський зустрінеться з фракцією "Слуга народу", у самій фракції натякають на вибори - відлік пішов на тижні

Співголова "Євросолідарності" в Раді наполягає на прийнятті закону, який дозволить нардепам бути військовими

Порошенко в Раді закликав депутатів не ігнорувати вимоги Резолюції Європарламенту по Україні

Кличко обговорив з міністром оборони Естонії збільшення підтримки ЗСУ, які захищають Європу

Порошенко привіз дрони на фронт для Тетяни Чорновол, яка може стати нардепом, та для інших бригад на півдні

Порошенко обговорив з Сікорським власні розробки в сфері ОПК

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА