12:50 08.11.2019

В Україні розробили законопроект про підтримку незаконно утримуваних Росією українців

2 хв читати

Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України спільно з правозахисними організаціями розробили законопроект, який урегулює правовий статус і гарантії соціального захисту осіб, незаконно затриманих окупаційною владою у Криму, на Донбасі та на території РФ.

"Законопроект визначає, яку державну підтримку може бути надано таким особам: щорічну грошову допомогу їхнім родинам на час позбавлення волі, одноразову грошову допомогу після звільнення, безкоштовну медичну допомогу, психологічні послуги, відшкодування правової допомоги, сприяння працевлаштуванню після звільнення, освіту для дітей і багато інших видів підтримки", - сказала голова правління організації "Zmina. Центр прав людини" Тетяна Печончик на прес-брифінгу "Результати круглого столу в парламенті "Правозахисний порядок денний для парламенту" у Києві у п'ятницю.

За її словами, законопроект визначає три категорії осіб, яким держава може надавати такий захист: особи, позбавлені волі за політичними мотивами на території окупованих Криму, Донбасу і в РФ (щонайменше 87 осіб), цивільні заручники на Донбасі внаслідок російської збройної агресії , які перебувають у полоні (120 осіб) і військовополонені (28 осіб).

"У нас є багато людей, які перебувають у полоні, бранці Кремля, люди, які вже звільнилися. Але, на жаль, за всі ці роки на державному рівні не було встановлено, яку підтримку від держави можуть отримувати такі особи", - пояснила Печончик.

Вона також додала, що цей документ матиме універсальний характер, тобто його дія поширюватиметься не лише на тих, хто нині перебуває в місцях несвободи внаслідок політично вмотивованого переслідування, а й на вже звільнених осіб, кількість яких становить 5 тис.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Королева Єлизавета II схвалила законопроект про вихід Великої Британії з ЄС, ініціатива набула юридичної сили

"Батьківщина" внесла законопроект, що обмежує максимальну зарплату керівникам держпідприємств і держслужбовцям

Труба скептично оцінює результати канадської експертизи, що нібито підтвердила ідентичність його голосу на скандальних записах

Посли G7 в Україні відзначили ефективні зусилля Зеленського в подоланні наслідків катастрофи літака "МАУ"

Підтвердження канадськими експертами ідентичності голосу Труби на записах доводить політичний характер переслідувань Порошенка - адвокат

Криклій готовий стати персональною "інвестнянею" для інвесторів в інфраструктуру

Зеленський: Працюємо над звільненням утримуваних осіб і з окупованих територій, і всіх, хто перебуває в Росії, зокрема і кримських татар

Кабмін має намір за рік-два створити Єдиний реєстр українців - міністр Кабміну

Імовірність дострокового припинення каденції ВР - 40% - Арахамія

Зовнішню інвестрекламу України в умовах агресії Росії варто будувати на дешевизні та перспективності вкладень - Сенцов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА