15:24 12.11.2019

Рішення МС ООН у справі "Україна проти РФ" очікується не раніше ніж у 2022 р.

2 хв читати
Рішення МС ООН у справі "Україна проти РФ" очікується не раніше ніж у 2022 р.

ішення Міжнародного суду ООН у справі "Україна проти РФ" варто очікувати не раніше ніж 2022 року, прогнозує заступник міністра закордонних справ з питань євроінтеграції, агент України у справі "Україна проти РФ" Олена Зеркаль.

"Якщо підраховувати відповідно до встановленої практики суду, то в грудні наступного року Росія має подати приблизно таку саму кількість документів до суду. Після цього суд має надати нам право на вивчення і реакцію на ці документи. Зазвичай це три-чотири місяці. Якщо буде така кількість, може бути до півроку. Після нашої реакції дадуть якийсь термін для реакції РФ на нашу реакцію, і вже після цього буде призначено слухання. Справді, рішення очікується не раніше ніж 2022 року, а можливо, й на початку 2023 року", - сказала вона під час брифінгу в Києві у вівторок.

При цьому Зеркаль наголосила, що в цьому питанні все залежить від того, що вважатиметься рішенням - "рішення по суті або рішення, яке визначатиме компенсацію".

Заступник міністра закордонних справ назвала рішення МС ООН про визнання наявності власної юрисдикції розглядати справу "Україна проти РФ" унікальним, тому що Київ "здобув перемогу з рахунком 5:0 на полі, яке завжди було полем росіян, це поле міжнародного права, дипломатії".

"Саме тому я вважаю, що для української дипломатії, юристів це велике досягнення", - додала Зеркаль.

При цьому заступник міністра зазначила, що в Міністерстві закордонних справ захистом українських інтересів у суді ООН опікувалися лише чотири людини. Також до цього залучалася команда юристів, професорів. "Крім того, з нами співпрацювали люди у слідчому управлінні СБУ, прокуратурі, Національній поліції, прикордонники, військові, Генштаб", - сказала вона, додавши, що співпраця з меджлісом відбувалася під час роботи з Конвенцією про заборону всіх форм расової дискримінації.

"Це наше моральне зобов'язання - довести, що Росія і російські посадовці винні у знищенні "Боїнга" MH-17, постачанні зброї на територію України, за допомогою якої було вчинено теракти в Маріуполі, Волновасі, Краматорську, Харкові, й усе це відбувалося за фінансової підтримки російських посадових осіб, і що вони знали, заради чого вони дають цю зброю і підтримку", - повідомила Зеркаль.

Як повідомлялося, 8 листопада Міжнародний суд ООН визнав наявність власної юрисдикції розглядати справу про застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Отже, суд відмовив у розгляді заперечень Російської Федерації про наявність юрисдикції суду в цій справі.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА