11:17 13.11.2019

Євросоюз підтримує земельну реформу в Україні

2 хв читати
Євросоюз підтримує земельну реформу в Україні

Європейський Союз підтримує відкриття вільного ринку землі в Україні, оскільки це може дати серйозний поштовх розвитку української економіки.

"Реформа має будуватися на пріоритеті права та принципах стабільності, прозорості, справедливості та всеосяжності. Поважаючи незалежний законодавчий процес і суверенність ухвалення рішень, ми готові запропонувати досвід і підтримку разом з іншими міжнародними партнерами", - зазначено у заяві Представництва Євросоюзу в Україні у Facebook.

Наголошується, що в рамках реформи має бути забезпечено пріоритет дрібних фермерів для того, щоб уникнути надмірної концентрації сільськогосподарських земель у руках кількох великих власників. Дрібні господарства, зокрема ті, які ще не зареєстровані як юридичні особи, мають стати основою ринку та отримувати державну підтримку.

"Євросоюз вважає, що відкриття ринку землі має стати першим кроком до більш широкої та більш комплексної реформи, яка включатиме інші елементи управління землею, політики в галузі управління, планування та моніторингу, підвищення рівня обізнаності про права на землю, консолідації земель тощо. Однією із попередніх умов для успіху є, зокрема, підвищення прозорості шляхом відкритого доступу до даних про землю та їх публікації. Це потребує глибокої реформи держави та перерозподілу деяких із її функцій. Євросоюз розглядає питання про подальше розширення своєї підтримки реалізації земельної реформи, приділяючи особливу увагу інституційним змінам (у галузі планування та управління земельними ресурсами, а також із метою інтеграції кадастру та реєстру прав), навчанню та зміцненню потенціалу, а також моніторингу передбачених гарантій", - наголошується в заяві.

"Верховенство закону наявна система правосуддя мають вирішальне значення для успіху реформи ринку землі", - наголошують у представництві.

Як повідомлялося, Верховна Рада на пленарному засіданні 13 листопада планує розглянути земельну реформу - комплексні зміни в системі земельних відносин. Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов на своїй сторінці у Facebook зазначив, що винесена на розгляд реформа не має ніякого відношення до зняття мораторію на продаж сільськогосподарських угідь.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Глави МЗС країн "Люблінського трикутника" закликають владу Білорусі утриматися від застосування сили і звільнити затриманих

"Опора" закликала забезпечити виборчі права громадян в 18 громадах Донецької та Луганської областей, де ЦВК не оголосила вибори

Швейцарія підтримає Україну в просуванні реформ і відновленні територіальної цілісності - Соммаруга у листі Зеленському

Столтенберг заявляє про стурбованість НАТО виборами в Білорусі

За Лукашенка проголосували на виборах 80,08% виборців, за Тихановську 10,09%

Реакція "демокорупціонерів" показує, наскільки точно ми потрапили в ціль - Деркач

ЦВК встановила невідповідність деяких кандидатур, внесених до складу тервиборчкомів, вимогам Виборчого кодексу

Депутати запропонували штрафувати за незаконне використання ознак приналежності до БЕБ

Білоруські опозиціонери у Вільнюсі просять ввести санкції щодо режиму Лукашенка

Вихід із політичної кризи у Білорусі в мирному діалозі - нардепи з групи "Довіра"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА