11:17 13.11.2019

Євросоюз підтримує земельну реформу в Україні

2 хв читати
Євросоюз підтримує земельну реформу в Україні

Європейський Союз підтримує відкриття вільного ринку землі в Україні, оскільки це може дати серйозний поштовх розвитку української економіки.

"Реформа має будуватися на пріоритеті права та принципах стабільності, прозорості, справедливості та всеосяжності. Поважаючи незалежний законодавчий процес і суверенність ухвалення рішень, ми готові запропонувати досвід і підтримку разом з іншими міжнародними партнерами", - зазначено у заяві Представництва Євросоюзу в Україні у Facebook.

Наголошується, що в рамках реформи має бути забезпечено пріоритет дрібних фермерів для того, щоб уникнути надмірної концентрації сільськогосподарських земель у руках кількох великих власників. Дрібні господарства, зокрема ті, які ще не зареєстровані як юридичні особи, мають стати основою ринку та отримувати державну підтримку.

"Євросоюз вважає, що відкриття ринку землі має стати першим кроком до більш широкої та більш комплексної реформи, яка включатиме інші елементи управління землею, політики в галузі управління, планування та моніторингу, підвищення рівня обізнаності про права на землю, консолідації земель тощо. Однією із попередніх умов для успіху є, зокрема, підвищення прозорості шляхом відкритого доступу до даних про землю та їх публікації. Це потребує глибокої реформи держави та перерозподілу деяких із її функцій. Євросоюз розглядає питання про подальше розширення своєї підтримки реалізації земельної реформи, приділяючи особливу увагу інституційним змінам (у галузі планування та управління земельними ресурсами, а також із метою інтеграції кадастру та реєстру прав), навчанню та зміцненню потенціалу, а також моніторингу передбачених гарантій", - наголошується в заяві.

"Верховенство закону наявна система правосуддя мають вирішальне значення для успіху реформи ринку землі", - наголошують у представництві.

Як повідомлялося, Верховна Рада на пленарному засіданні 13 листопада планує розглянути земельну реформу - комплексні зміни в системі земельних відносин. Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов на своїй сторінці у Facebook зазначив, що винесена на розгляд реформа не має ніякого відношення до зняття мораторію на продаж сільськогосподарських угідь.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ВР у першому читанні схвалила законопроект про приведення діяльності НКРЕКП у відповідність до вимог Конституції

Голова Ради НБУ звернувся до Офісу президента з пропозицією вивести Каленського зі складу Ради - Дубінський

Нацгвардія готова до виконання завдань за будь-яких сценаріїв на шляху до миру в Україні - Аваков

Труба фігурує або фігуруватиме в шести справах, заявляє адвокат Головань

Зеленський доручив Кабміну і місцевій владі перевірити і відзвітувати про стан протипожежної і техногенної безпеки до 10 січня 2020 року

МЗС України пояснив позицію Києва послу Казахстану через заяви президента Токаєва щодо Криму

З нового року уряд Гончарука запускає програму кредитування малого бізнесу

Труба стверджує, що не обговорював ні з ким з Офісу президента новий закон про ДБР

Якщо на місце виконувача обов’язків директора ДБР прийде людина з Генпрокуратури, розслідування проти Порошенка зупиняться, переконаний Труба

ДБР практично завершило підготовку підозри Порошенку у справі про незаконне призначення і звільнення Семочка - Труба

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА