15:49 13.11.2019

ВР підтримала в першому читанні законопроект про обіг сільгоспземель - законопроект "Слуги народу"

2 хв читати
ВР підтримала в першому читанні законопроект про обіг сільгоспземель - законопроект "Слуги народу"

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №2178-10 "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", який передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року заборони на відчуження сільгоспземель усіх форм власності.

За відповідне рішення проголосували 240 народних депутатів у середу.

Рішення, зокрема, підтримали 227 депутатів фракції "Слуга народу" та 13 позафракційних депутатів.

Як повідомлялося, група депутатів із фракції "Слуга народу", серед яких голова профільного комітету Микола Сольський, зареєструвала 10 жовтня у ВР альтернативний урядовому законопроект №2178-10, згідно з яким купувати сільгоспземлі можуть громадяни та юридичні особи України, територіальні громади, держава.

Документ до 1 січня 2024 року запроваджує заборону на купівлю сільгоспземель юрособами, бенефіціарами яких є іноземці, іноземні держави, особи без громадянства. Водночас ця норма не поширюється на агрокомпанії, в яких було оформлено право оренди, емфітевзису до відкриття ринку землі і які зареєстровані в Україні понад три роки.

Водночас документ пропонує позбавити права на купівлю землі фіз- і юросіб, іноземні держави, які потрапляють під дію закону про санкції. Іноземці та особи без громадянства можуть набувати права власності на землю сільгосппризначення в порядку спадкування за законом, але зобов'язані здійснити їх відчуження протягом одного року з дня придбання.

Сукупна площа сільгоспземель, які перебувають у власності громадянина або юридичної особи України, з урахуванням пов'язаних осіб: у межах однієї об'єднаної територіальної громади не має перевищувати 35% земель такої громади, в межах однієї області - 8% земель, в межах України - 0,5% земель, зазначено в законопроекті.

Документ закріплює переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки, за умови продажу ділянки і якщо орендар платить ціну, за якою ділянка продається, а в разі продажу на аукціоні - якщо його пропозиція є рівною з пропозицією, яка є найбільшою.

Законопроект пропонує встановити мінімальну стартову ціну продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах на рівні не нижче нормативної грошової оцінки. Також забезпечується право громадян на викуп земельних ділянок для ведення фермерського господарства, що належать їм на праві постійного користування та праві довічного успадкованого володіння з можливістю розстрочки платежу до п’яти років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких ділянок.

Крім цього, для отримання даних про загальну площу земельних ділянок сільгосппризначення у власності однієї особи та пов'язаних осіб програмне забезпечення Державного реєстру прав має забезпечувати інформаційну взаємодію з Держреєстром речових прав на нерухоме майно, Державним земельним кадастром, Єдиним держреєстром юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань та Держреєстром актів цивільного стану.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Заступник керівника ОП Жовква обговорив із заступником держсекретаря МЗС Польщі подальший розвиток українсько-польських відносин

"Батьківщина" 17 грудня візьме участь в акції біля ВР проти продажу землі

Діяльність ВАКС особливо важлива для України, але ще жодного чиновника не було засуджено за корупцію - звіт ЄС

Медведчук: Зміни до Мінських угод можуть вноситися тільки за погодженням з усіма сторонами, які їх підписали

У разі зміни позиції Києва щодо Мінських угод учасникам Паризького саміту доведеться довго аналізувати це питання - Пєсков

Зеленський привітав Джонсона з перемогою на виборах

Порошенко наполягає на необхідності посилення санкцій проти Росії

Зеленський подав до парламенту законопроект, що спрощує отримання українського громадянства деякими категоріями іноземців

Медведчук: У Зеленського немає політичної волі для мирного врегулювання конфлікту на Донбасі

Зеленський запропонував спростити процедуру перетину кордонів для громадян країн-учасниць ГУАМ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА