16:29 18.11.2019

Україні необхідно отримати від Німеччини гарантії геополітичної безпеки - євродепутат Кубілюс

2 хв читати
Україні необхідно отримати від Німеччини гарантії геополітичної безпеки - євродепутат Кубілюс

 У зв'язку з будівництвом російського газопроводу "Північний потік-2" Україна має отримати від Німеччини гарантії геополітичної безпеки, які може бути втілено у життя через гарантії інтеграції держави до Європи, вважає член Європейського парламенту, екс-прем'єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс.

"Сама (канцлер Німеччини - ІФ) Ангела Меркель сказала, що "Північний потік-2" не працюватиме без гарантій транзиту (російського газу до Європи через Україну - ІФ). Сподіватися на якісь гарантії з боку (президента РФ - ІФ) Путіна, по-моєму, досить наївно. Україні насамперед могли б допомогти німецькі гарантії. Але не так гарантії транзиту через українські труби, як гарантії геополітичної безпеки, які може бути приведено в життя через гарантії інтеграції", - сказав політик в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він наголосив: головна небезпека полягає у тому, що якщо транзитні можливості України виявляться непотрібними для Росії, це може відкривати ворота для нових агресивних дій із боку Кремля.

"Геополітично на будівництво "Північного потоку - 2" ми дивимося дуже негативно. Тут очевидна небезпека не лише в тому, що Німеччина стане залежнішою від Росії, а й у тому, що якщо буде створено такі умови, що для Росії транзитні можливості України будуть непотрібними, це може відкривати ворота для нових агресивних дій із боку Кремля. Це найголовніша небезпека", - пояснив Кубілюс.

Як повідомлялося, наприкінці жовтня Данське енергетичне агентство (ДЕА) видало дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік 2" у своїй винятковій економічній зоні. Данія була останньою країною, яка мала схвалити будівництво газопроводу на своїй території. Загальна довжина газопроводу "Північний потік-2" - 2400 км за двома нитками, він проходить через виняткові економічні зони та територіальні води Німеччини, Данії, Росії, Фінляндії та Швеції.

Повний текст інтерв'ю з Кубілюсом розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Єврокомісія продовжує роботу над "дорожньою картою" щодо відмови від газу з РФ

Президент Фінляндії за підсумками саміту балтійських країн НАТО заявив про суворі заходи щодо тіньового флоту РФ

Вісім країн, включно з Україною, приєдналися до санкцій ЄС проти Білорусі

Зеленський про вибори в Німеччині: Українські військові захищають усіх, незалежно на якому вони місці

Єрмак: Санкційний і дипломатичний тиск на РФ має зростати, зниження цін на нафту необхідне

Порошенко розкритикував виділення 5 млрд на "тисячу для всіх" – ці кошти потрібні фронту

НАТО запускає місію із гарантування безпеки в Балтійському морі - генсек альянсу

Кос: У 2025 році з Україною можливо буде відкрити перший і тридцять перший кластери в переговорах про членство в ЄС

Генерал Ходжес: Висловлювання Саллівана про необхідність для України знизити призовний вік - це спроба обілити провал адміністрації Байдена в допомозі Києву

Салліван вважає, що Україні доведеться знизити призовний вік

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА