Інтерфакс-Україна
16:29 18.11.2019

Україні необхідно отримати від Німеччини гарантії геополітичної безпеки - євродепутат Кубілюс

2 хв читати
Україні необхідно отримати від Німеччини гарантії геополітичної безпеки - євродепутат Кубілюс

 У зв'язку з будівництвом російського газопроводу "Північний потік-2" Україна має отримати від Німеччини гарантії геополітичної безпеки, які може бути втілено у життя через гарантії інтеграції держави до Європи, вважає член Європейського парламенту, екс-прем'єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс.

"Сама (канцлер Німеччини - ІФ) Ангела Меркель сказала, що "Північний потік-2" не працюватиме без гарантій транзиту (російського газу до Європи через Україну - ІФ). Сподіватися на якісь гарантії з боку (президента РФ - ІФ) Путіна, по-моєму, досить наївно. Україні насамперед могли б допомогти німецькі гарантії. Але не так гарантії транзиту через українські труби, як гарантії геополітичної безпеки, які може бути приведено в життя через гарантії інтеграції", - сказав політик в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він наголосив: головна небезпека полягає у тому, що якщо транзитні можливості України виявляться непотрібними для Росії, це може відкривати ворота для нових агресивних дій із боку Кремля.

"Геополітично на будівництво "Північного потоку - 2" ми дивимося дуже негативно. Тут очевидна небезпека не лише в тому, що Німеччина стане залежнішою від Росії, а й у тому, що якщо буде створено такі умови, що для Росії транзитні можливості України будуть непотрібними, це може відкривати ворота для нових агресивних дій із боку Кремля. Це найголовніша небезпека", - пояснив Кубілюс.

Як повідомлялося, наприкінці жовтня Данське енергетичне агентство (ДЕА) видало дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік 2" у своїй винятковій економічній зоні. Данія була останньою країною, яка мала схвалити будівництво газопроводу на своїй території. Загальна довжина газопроводу "Північний потік-2" - 2400 км за двома нитками, він проходить через виняткові економічні зони та територіальні води Німеччини, Данії, Росії, Фінляндії та Швеції.

Повний текст інтерв'ю з Кубілюсом розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: ЄС близькі до 18-го пакету санкцій, але поки є непорозуміння з офіційним Будапештом

Апеляційний суд підтвердив незаконність відмови Порошенку виїжджати за кордон – адвокат

Сибіга: ми дуже розраховуємо, що 18-й пакет санкцій ЄС буде прийнято найближчим часом

Федоров, Стефанішина, Галущенко, Гринчук, Сибіга, Бідний, Сметанін, Умєров можуть зберегти посади у разі переформатування уряду, допускає Железняк

Сенатор Грем каже, що Трамп підтримав його законопроєкт про 500% санкції до країн, які купують продукцію в РФ

Дуда сподівається, що співпраця між Україною та Польщею збережеться на десятиліття

Американський сенат не ухвалив резолюцію, яка заборонила б Трампу атакувати Іран без схвалення конгресу - ЗМІ

Трамп відмовляється від скасування санкцій щодо Ірану

Трамп вважає, що Іран поки не зможе відновити ядерну програму

Трамп сподівається на успіхи щодо припинення війни РФ проти України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА