Інтерфакс-Україна
16:29 18.11.2019

Україні необхідно отримати від Німеччини гарантії геополітичної безпеки - євродепутат Кубілюс

2 хв читати
Україні необхідно отримати від Німеччини гарантії геополітичної безпеки - євродепутат Кубілюс

 У зв'язку з будівництвом російського газопроводу "Північний потік-2" Україна має отримати від Німеччини гарантії геополітичної безпеки, які може бути втілено у життя через гарантії інтеграції держави до Європи, вважає член Європейського парламенту, екс-прем'єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс.

"Сама (канцлер Німеччини - ІФ) Ангела Меркель сказала, що "Північний потік-2" не працюватиме без гарантій транзиту (російського газу до Європи через Україну - ІФ). Сподіватися на якісь гарантії з боку (президента РФ - ІФ) Путіна, по-моєму, досить наївно. Україні насамперед могли б допомогти німецькі гарантії. Але не так гарантії транзиту через українські труби, як гарантії геополітичної безпеки, які може бути приведено в життя через гарантії інтеграції", - сказав політик в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він наголосив: головна небезпека полягає у тому, що якщо транзитні можливості України виявляться непотрібними для Росії, це може відкривати ворота для нових агресивних дій із боку Кремля.

"Геополітично на будівництво "Північного потоку - 2" ми дивимося дуже негативно. Тут очевидна небезпека не лише в тому, що Німеччина стане залежнішою від Росії, а й у тому, що якщо буде створено такі умови, що для Росії транзитні можливості України будуть непотрібними, це може відкривати ворота для нових агресивних дій із боку Кремля. Це найголовніша небезпека", - пояснив Кубілюс.

Як повідомлялося, наприкінці жовтня Данське енергетичне агентство (ДЕА) видало дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік 2" у своїй винятковій економічній зоні. Данія була останньою країною, яка мала схвалити будівництво газопроводу на своїй території. Загальна довжина газопроводу "Північний потік-2" - 2400 км за двома нитками, він проходить через виняткові економічні зони та територіальні води Німеччини, Данії, Росії, Фінляндії та Швеції.

Повний текст інтерв'ю з Кубілюсом розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна має унікальний досвід в протидії кібератакам Росії і зміцнюватиме колективну стійкість партнерів

Євроінтеграційні реформи мають посідати провідне місце в порядку денному нового уряду - голова комітету Ради

Порошенко розцінив заяви Свириденко та Проніна щодо підстав запровадження санкцій проти нього як свідчення їх фальсифікацій

Порошенко вважає неконституційним голосування за прем’єра в Раді через відсутність коаліції

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

Порошенко розкритикував зміни в держбюджет перед заміною уряду і передачу 8 млрд грн з бюджету Києва в Резервний фонд

Нардеп Буймістер увійшла до фракції “Батьківщина”

Сенат США гальмує розгляд пакета санкцій проти Росії – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА