17:02 19.11.2019

Партія "Голос" закликає ратифікувати протокол Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту

1 хв читати
Партія "Голос" закликає ратифікувати протокол Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту

Партія "Голос" звернулася до президента України Володимира Зеленського та міністра культури України Володимира Бородянського із закликом посприяти ратифікації II Протоколу Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту.

"Попри те, що на нашій території вже кілька років тривають бойові дії, ми ще не зробили елементарних зусиль для збереження культурної спадщини на тимчасово окупованих територіях. У II Протоколі мова йде, по-перше, про персональну кримінальну відповідальність за знищення, вивезення історичних пам'яток, культурної спадщини рухомої чи нерухомої. По-друге, свідоме знищення пам'яток прирівнюється до військового злочину. І одне з найважливіших і найбільш принципових питань - призначення інституціонального органу, так званого комітету із захисту культурних цінностей", - наводить прес-служба партії слова народного депутата Соломії Бобровської.

Депутат зазначила, що ратифікація протоколу дасть підставу просити місії, що мають доступ на окуповані території, моніторити стан культурних цінностей.

"Фактично це стане підставою для компенсації витрат, а відповідно - заявкою України, після повернення наших територій, до РФ за знищену або зруйновану культурну спадщину", - наголосила Бобровська.

Вона наполягає на важливості ратифікації протоколу в найкоротші терміни для максимального збереження культурних пам'яток на окупованих територіях.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський: Війська з окупованої території Донбасу може вивести лише Росія

Зеленський про обстріл у 2015 році Маріуполя: Такого не повинно трапитися знову

Робота над законопроектом "Про всеукраїнський референдум" триває - Стефанчук

У Парижі на ура зустріли ідею міжпарламентського виміру "нормандського формату" - Медведчук

ДБР працює в інтересах РФ своєю позицією в справах щодо Керченської протоки та Мінських угод, вважає Порошенко

Лукашенку мобільний телефон приносить ад'ютант

Зеленський на зустрічі зі спікером Кнесету наголосив на важливості ратифікації Ізраїлем угоди про ЗВТ з Україною

Україна хоче бачити великі інвестиції - Зеленський на зустрічі з діловими колами Ізраїлю

Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ занепокоєний законопроектом Мінкультури про дезінформацію

Лукашенко: Білорусь не може бути частиною будь-якої країни, навіть братської Росії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА