Інтерфакс-Україна
18:22 19.11.2019

В апаратах віце-президента США та Ради нацбезпеки назвали розмову Трампа із Зеленським незвичайною та неправильною

2 хв читати
В апаратах віце-президента США та Ради нацбезпеки назвали розмову Трампа із Зеленським незвичайною та неправильною

Помічник віце-президента США Майка Пенса Дженніфер Вільямс під час відкритих слухань у Конгресі підтвердила, що визнала розмову президента США Дональда Трампа та лідера України Володимира Зеленського незвичайною, а співробітник Ради національної безпеки Александр Віндман, зі свого боку, назвав її неправильною.

"Як я сказала на закритих слуханнях, я вважала, що розмова 25 липня була незвичайною, оскільки на відміну від інших президентських розмов, які мені довелося почути, у цій йшлося про те, що стосувалося внутрішнього політичного порядку денного", - заявила вона, виступаючи на публічних слуханнях у Палаті представників.

У свою чергу Віндман заявив, що "був стурбований дзвінком".

"Те, що я почув, було неправильним, і я доповів про свої побоювання (раднику з правових питань у Раді національної безпеки США Джону - ІФ) Айзенбергу. З боку президента США було неправильно вимагати від іноземного уряду провести розслідування щодо громадянина США та політичного опонента", - заявив він під час слухань.

Віндман пояснив, що, зокрема, у цьому випадку "не було гарантій, що таке розслідування буде об'єктивним".

Також він наголосив, що трактує прохання провести розслідування щодо сина колишнього віце-президента США Джо Байдена, яке прозвучало під час розмови, як саме чинення тиску, тому що між США та Україною "є різниця у потужності". За словами Віндмана, складалося враження, що Києву "потрібно було провести розслідування, якщо вони хотіли отримати переговори (із Трампом - ІФ) у Білому домі".

У вівторок у Палаті представників відбуваються відкриті слухання, на яких дають свідчення Віндман і Вільямс. Пізніше у вівторок на слуханнях у Палаті представників виступлять радник з питань Росії та Європи в Раді національної безпеки президента США Тім Моррісон і колишній спецпредставник США в Україні Курт Волкер.

Минулого тижня стартували публічні слухання в рамках процедури імпічменту Трампа.

Демократи розпочали процедуру імпічменту щодо президента 24 вересня 2019 року після того, як американський інформатор висловив занепокоєння у зв'язку з телефонною розмовою Трампа з українським лідером Володимиром Зеленським, яка відбулася 25 липня цього року. Під час розмови Трамп закликав Зеленського розпочати розслідування щодо Джо Байдена і його сина Гантера, а також стосовно ймовірного втручання в американські вибори 2016 року з території України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко наполягає на гарантіях ненападу з боку влади на НАБУ та САП та на перезавантаженні ДБР

Мирна угода в Україні малоймовірна до весни — Стубб закликає підтримувати Київ попри корупційний скандал

"Євросолідарність" отримала підписні листи і починає збір підписів за відставку уряду – нардеп Герасимов

Асоціація міст наполягає на збереженні коштів у громадах: 64% ПДФО та реверсна дотація

МЗС на заяву Орбана: Лекції про корупцію від політика, замішаного у корупційних скандалах? Ні, дякую

У Києві заявляють: Цьогорічні мирні переговори з РФ наразі припинені через відсутність абиякого прогресу

Кличко обговорив з керівництвом групи ЄБРР подальше співробітництво та втілення наявних проєктів

Апарат Ради відмовив "Європейській солідарності" у видачі підписних листів за відставку уряду - Герасимов

Порошенко закликає до відставки уряду і формування нової коаліції в Верховній Раді

Звільнення Галущенка та Гринчук недостатньо, потрібна відставка всього уряду, вважають депутати "Голосу" і "ЄС"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА