Інтерфакс-Україна
21:06 21.11.2019

Україна наполягає в суді ООН на тому, що справа про затримання її кораблів Росією є терміновою

2 хв читати
Україна наполягає в суді ООН на тому, що справа про затримання її кораблів Росією є терміновою

Україна наполягає на тому, що справа про затримання Росією трьох українських суден біля Керченської протоки є терміновою, оскільки кримінальні справи проти них тривають, повідомила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

"Ми наполягаємо на тому, що справа є терміновою, оскільки, незважаючи на те, що у вересні РФ звільнила наших моряків, кримінальні справи проти них тривають. Тобто, вона надалі продовжує заперечувати імунітет українських моряків", - написала Зеркаль на своїй сторінці в Facebook у четвер.

За її словами, три дні тому РФ звільнила українські кораблі, вилучивши з них зброю, комунікаційне обладнання і документи. "Таким чином, РФ продовжує порушувати наказ Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня 2019 року та Конвенцію ООН з морського права", - зазначила заступник міністра.

Водночас вона наголосила, що трибунал має покласти край цим тривалим порушенням, а Україна вимагає остаточного рішення про визнання Росії винною у порушенні низки статей конвенції.

"Сьогодні відбувся обмін позиціями та аргументами між сторонами. Зважаючи на суттєву різницю в підходах сторін до найбільш чутливих питань, досягти згоди не вдалося. Отже, вже завтра арбітраж ухвалить правила процедури своєї діяльності з урахуванням сьогоднішніх слухань та власного розуміння. Покладаємося на мудрість та прогресивність членів арбітражу", - написала Зеркаль.

Заступник міністра МЗС додала, що Росія намагається вибороти стільки ж часу для розгляду цієї справи, як і у справі про порушення прав прибережної держави в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці.

Вона також звернула увагу на те, що РФ прагне зробити слухання в Гаазі максимально закритими.

Зеркаль повідомила, що ці слухання в суді ООН мають процедурний характер, а за їхніми результатами арбітраж ухвалить своє перше рішення і затвердить правила своєї роботи, визначить назву справи та основи транспарентності, а саме можливість доступу широкої громадськості до матеріалів справи, а також можливість трансляції слухань у режимі онлайн.

Як повідомлялося, російські прикордонники 25 листопада 2018 року затримали із застосуванням зброї в районі Керченської протоки український буксир "Яни Капу" та малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", що прямували з Одеси до Маріуполя.

Міжнародний трибунал ООН з морського права 25 травня постановив, що Росія має звільнити українських моряків і передати Україні українські судна.

У РФ 24 українських моряків звинуватили в "незаконному перетині кордону, вчиненому групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або із застосуванням насильства або із погрозою його застосування" (ч. 3 ст. 322 КК РФ).

24 військові моряки повернулися в Україну 7 вересня 2019 року у рамках взаємного звільнення Україною та РФ утримуваних осіб.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: ЄС близькі до 18-го пакету санкцій, але поки є непорозуміння з офіційним Будапештом

Апеляційний суд підтвердив незаконність відмови Порошенку виїжджати за кордон – адвокат

Сибіга: ми дуже розраховуємо, що 18-й пакет санкцій ЄС буде прийнято найближчим часом

Федоров, Стефанішина, Галущенко, Гринчук, Сибіга, Бідний, Сметанін, Умєров можуть зберегти посади у разі переформатування уряду, допускає Железняк

Сенатор Грем каже, що Трамп підтримав його законопроєкт про 500% санкції до країн, які купують продукцію в РФ

Дуда сподівається, що співпраця між Україною та Польщею збережеться на десятиліття

Американський сенат не ухвалив резолюцію, яка заборонила б Трампу атакувати Іран без схвалення конгресу - ЗМІ

Трамп відмовляється від скасування санкцій щодо Ірану

Трамп вважає, що Іран поки не зможе відновити ядерну програму

Трамп сподівається на успіхи щодо припинення війни РФ проти України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА