Інтерфакс-Україна
08:15 23.11.2019

Лондон відмовився передавати Маврикію архіпелаг Чагос, незважаючи на резолюцію ГА ООН

2 хв читати
Лондон відмовився передавати Маврикію архіпелаг Чагос, незважаючи на резолюцію ГА ООН

Велика Британія не стала передавати Маврикію стратегічно важливий архіпелаг Чагос, розташований в Індійському океані, проігнорувавши заклики, які прозвучали в ООН, повідомляє в п'ятницю телеканал Sky News.

Зазначається, що відповідно до прийнятої Генасамблеєю ООН в травні цього року резолюції, Лондон повинен був до п'ятниці "вивести свою колоніальну адміністрацію" з островів. Проте британська влада цього не зробила.

У МЗС Великої Британії заявили, що не визнають домагання Маврикію на цей архіпелаг і віддавати цю територію не збираються.

Після закінчення терміну, даного на те, щоб Лондон передав острова, прем'єр-міністр Маврикію Правінд Джагнот заявив, що тепер Велика Британія є "незаконним колоніальним окупантом".

Раніше Міжнародний суд ООН виніс рішення, згідно з яким Велика Британія повинна передати контроль над Чагосом Маврикію. Однак британська сторона висловила незгоду з цим рішенням, після чого Маврикій звернувся за підтримкою до ГА ООН.

У травні цього року, Генасамблея ООН більшістю голосів схвалила резолюцію, що закликає Британію передати контроль над архіпелагом Чагос Маврикію. Документ закликав Лондон протягом шести місяців "вивести свою колоніальну адміністрацію" з островів.

Архіпелаг Чагос розташований в Індійському океані, на південь від Мальдів.

Протягом декількох десятиліть його приналежність оскаржувалася. Суперечка між країнами пов'язана з рішенням Лондона відокремити Чагос від Маврикія в 1965 році і створити там, на найбільшому з островів - Дієго-Гарсії, спільно з США військову базу. До того ж, британська влада виселила корінне місцеве населення. Наявність на Дієго-Гарсії великої американської бази робить Чагос ключовим зі стратегічної точки зору архіпелагом.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА