Інтерфакс-Україна
16:06 23.11.2019

Місія МВФ завершила візит в Україну без Staff Level Agreement, але відзначила прогрес у підготовці програми

2 хв читати
Місія МВФ завершила візит в Україну без Staff Level Agreement, але відзначила прогрес у підготовці програми

Місія Міжнародного валютного фонду, працюючи в Україні з 14 до 22 листопада, заявила про конструктивні та плідні обговорення з представниками влади України, однак для укладення домовленості про нову програму (Staff Level Agreement) знадобиться продовження дискусій найближчим часом.

"Місія досягла помітного подальшого поступу в дискусіях щодо заходів і реформ, які могли б лягти в основу нової програми, підтриманої МВФ... Дискусії продовжаться наступного тижня", - йдеться в заяві глави місії Рона ван Родена за підсумками місії, поширеному в суботу.

Згідно з документом, серед обговорюваних необхідних кроків – заходи у грошово-кредитному, податково-бюджетному та фінансовому секторах, а також реформи, спрямовані на поліпшення бізнес-клімату, посилення верховенства права і нарощування економічного зростання.

У заяві наголошується, що місія МВФ віддала належне суттєвому прогресу, досягнутому в останні кілька місяців на шляху реформ і дотримання зваженої економічної політики.

Як повідомлялося, Україна веде переговори про можливість відкриття Фондом нової 3-річної програми розширеного фінансування EFF на $5-6 млрд. У вересні Київ відвідала місія МВФ, яка згодом повідомила про плани продовжити дискусію.

Український уряд і центробанк сподівається, що позитивне рішення про нову програму буде ухвалено в грудні, що дасть змогу отримати перший транш за нею ще до кінця цього року.

Верховна Рада вже ухвалила закон про держбюджет-2020, що є однією з головних умов для відкриття програми. Парламент також повернув норму про відповідальність за незаконне збагачення і схвалив у першому читанні закон про обіг сільгоспземель в Україні, що також підвищує шанси на позитивне рішення МВФ. Водночас під час обговорення закону президент Володимир Зеленський заявив про внесення до закону під час доопрацювання його в другому читанні норми про всеукраїнський референдум з питання вирішення купівлі землі нерезидентами, що може викликати запитання у Фонду.

Серед інших питань залишається прогрес у відшкодуванні коштів платників податків, витрачених на націоналізацію Приватбанку і виплату вкладникам інших виведених з ринку банків, а також гарантії неповернення націоналізованих або виведених з ринку банків їхнім власникам навіть у випадку, якщо таке рішення ухвалить суд.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Данія розпочала головування у Раді ЄС

Україна мала вийти з Оттавської конвенції з початком повномасштабної війни - член комітету нацбезпеки

Трамп підписав указ про скасування низки санкцій проти Сирії - Білий дім

Зеленський: ЄС близькі до 18-го пакету санкцій, але поки є непорозуміння з офіційним Будапештом

Апеляційний суд підтвердив незаконність відмови Порошенку виїжджати за кордон – адвокат

Сибіга: ми дуже розраховуємо, що 18-й пакет санкцій ЄС буде прийнято найближчим часом

Федоров, Стефанішина, Галущенко, Гринчук, Сибіга, Бідний, Сметанін, Умєров можуть зберегти посади у разі переформатування уряду, допускає Железняк

Сенатор Грем каже, що Трамп підтримав його законопроєкт про 500% санкції до країн, які купують продукцію в РФ

Дуда сподівається, що співпраця між Україною та Польщею збережеться на десятиліття

Американський сенат не ухвалив резолюцію, яка заборонила б Трампу атакувати Іран без схвалення конгресу - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА