Інтерфакс-Україна
19:07 27.11.2019

Країни ЄС мають об'єднати зусилля у вирішенні оборонних завдань

2 хв читати
Країни ЄС мають об'єднати зусилля у вирішенні оборонних завдань

Європейський Союз повинен мати свої оборонні структури та процедури, щоб діяти в разі необхідності, заявила обрана глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у середу в Страсбурзі.

"Я дуже добре пам'ятаю, що сталося п'ять років тому, коли терористи мало не взяли контроль над Малі. Потрібна була реакція, але ми не мали ні процедур, ні структур, щоб реагувати як союз", - сказала фон дер Ляєн, відповідаючи на запитання на прес-конференції в Європейському парламенті після голосування євродепутатів щодо складу нової Єврокомісії.

Надалі, продовжила вона, були створені Європейський союз оборони, постійне структуроване співробітництво (PESCO) у сфері оборони, Європейський оборонний фонд та інші елементи європейської оборонної політики. Й це відбулося дуже швидко, протягом приблизно трьох років від проекту до реальності.

За її словами, такі можливості передбачав договір про Європейський Союз, але насправді раніше нічого не було створено.

Тепер держави-члени в разі спільних досліджень і розробок в оборонній сфері можуть отримати суттєву субвенцію ЄС. Європейський оборонний фонд, зазначила фон дер Ляєн, почне фінансування з робіт над європейським безпілотним літальним апаратом. При цьому вона уточнила, що технологія дронів має не тільки військове призначення. На її думку, в них велике громадянське майбутнє.

Ці інструменти, вважає колишня міністр оборони Німеччини, можна застосувати і для зміцнення кібербезпеки.

"Але ми зможемо це зробити, тільки якщо об'єднаємо наші сили і справді працюватимемо на європейському рівні", - наголосила глава нової Європейської Комісії.

При цьому вона зазначила, що вже неодноразово заявляла й повторює, що Європейський Союз і НАТО "взаємодоповнювані, вони не суперники".

"Європейський Союз ніколи не буде військовим альянсом. Європейський Союз зовсім інший", - наводять слова фон дер Ляєн західні ЗМІ.

"Я бачу багато, багато сфер, де, як я вважаю, може діяти Європейський Союз, а не НАТО", - сказала вона, уточнивши, що має на увазі торгівлю, допомогу країнам, що розвиваються, і надання гуманітарної допомоги.

Раніше в середу канцлер ФРН Ангела Меркель також заявила, що союзники НАТО потребують збереження цього альянсу більше, ніж навіть у період "холодної війни".

Ця заява Меркель про важливість альянсу докорінно відрізняється від нещодавніх висловлювань на цю тему президента Франції Еммануеля Макрона.

Раніше в листопаді Макрон заявив про "смерть мозку" НАТО через повну відсутність координації зі стратегічних рішень між США і союзниками по НАТО, зокрема з Туреччиною. За його словами, необхідно "прояснити, які стратегічні цілі НАТО". Макрон наголошував, що Європа перебуває "на краю прірви", і знову виступив за "нарощування" оборонних можливостей Європи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна "на 90%" погодилась з мирною пропозицією США, якщо те саме не зробить РФ, Трамп може вийти з переговорів – ЗМІ

Прем’єр Канади назвав Китай головною загрозою для країни та закликав до протидії зовнішньому втручанню

Понад 40% американців схвалюють Трампа як президента США - опитування

В Подільському та Святошинському районах Києва планується демонтувати по 400 МАФів – мер

США хочуть забезпечити повне припинення вогню в Україні протягом кількох тижнів – ЗМІ

Порошенко відправляє чергову партію дронів та техніки на фронт

Рубіо: США мають "просто піти далі" у разі неможливості завершення війни, яку розпочала Росія

Глава МЗС Франції вважає зустрічі в Парижі 17 квітня "дипломатичним успіхом Франції"

Переговори між США та Іраном про атом перебувають на "вирішальній стадії"

Центральна влада чинить тиск на місцеве самоврядування - Кличко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА