19:02 28.11.2019

У фракції "Голос" заявили про необхідність створення спеціального органу для вироблення консолідованої претензії до РФ

2 хв читати
У фракції "Голос" заявили про необхідність створення спеціального органу для вироблення консолідованої претензії до РФ

Народний депутат фракції "Голос" Леся Василенко вважає, що Україна має зробити пріоритетним у порядку денному не питання перехідного правосуддя після завершення війни на Донбасі, а питання вироблення консолідованої претензії до Російської Федерації через розв'язання війни на сході.

"Питання перехідного правосуддя є важливим у всіх постконфліктних суспільствах. Ключовим тут є частинка "пост", тобто після досягнення миру. Так, про ці речі необхідно замислюватися, але не в першу чергу. Насамперед необхідно звернути увагу на всіх рівнях на створення спеціального органу зі створення консолідованої претензії до Російської Федерації", - заявила Василенко у четвер на прес-конференції, присвяченій "червоним лініям" зустрічі у "нормандському форматі".

За словами депутата, створення такого органу передбачено українським законодавством, зокрема і законом "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях".

"Там (у законі - ІФ) є дуже чітка стаття, у якій йдеться про те, що має бути підготовлено консолідовану претензію до Російської Федерації і має бути створено відповідний спеціальний орган", - доповнила нардеп.

Вона вважає, що роботу в цьому напрямі мають провадити не громадські працівники, як це відбувається нині, а міністерства, діяльність яких пов'язана з агресією РФ, і органи місцевого самоврядування.

"Ми звикли до багатьох речей, і для нас вони рядові, але щодня ми втрачаємо людей убитими та пораненими, держава виділяє гроші внутрішньо переміщеним особам, надає їм житло, не варто забувати про виплати для ветеранів. Я вже не кажу про втрати для всієї країни промислового регіону. За все це має заплатити агресор", - впевнена Леся Василенко.

У згаданому законі передбачається, що Кабінет Міністрів України здійснює постійний моніторинг стану дотримання прав і свобод людини та громадянина та документування фактів порушення таких прав і свобод на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях. Зібрану інформацію має бути передано у міжнародні організації у сфері захисту прав і свобод людини та громадянина. Також Кабмін зобов'язується на основі зібраних даних узагальнити правову позицію та сформувати консолідовану претензію України до Російської Федерації з реалізації міжнародно-правої відповідальності Росії за збройну агресію проти України.

Термін дії закону закінчується наприкінці 2019 року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський: Україна працює над "реформою подвійного громадянства", щоб та сама діаспора зі США могла вільно повертатися на батьківщину

Зеленський бачить перспективу для американських інвестицій у видобуток нафти і газу в Україні, а також у сферу нерухомості

У зв'язку з посиленням обстрілів на Донбасі Україна зв'язуватиметься з партнерами з "нормандського формату"

Глава МЗС України обговорить питання передання Україні самописців літака "МАУ" з іранським міністром

На економічний форум у Давос їдуть понад 20 українських нардепів

Зеленський вважає, що між Україною та Ізраїлем дуже міцні відносини

Зеленський вважає, що українці мають побудувати спільну історію, шукати героїв, чиї імена не провокують конфлікту

Зеленський знову наголошує, що хоче мати міцні відносини стратегічного партнерства із США та не бути залученим у їхні внутрішні справи

Джонсон заявив Путіну про неможливість нормалізації відносин, поки РФ не відмовиться від "дестабілізуючих дій"

Макрон стурбований перекиданням протурецьких найманців до Триполі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА