12:15 29.11.2019

Зеленський підписав закон, що вводить нову шкалу військових звань у ЗСУ

2 хв читати
Зеленський підписав закон, що вводить нову шкалу військових звань у ЗСУ

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що вносить зміни до статутів Збройних сил і низки законів, що регулюють порядок виконання військового обов'язку громадянами.

"29.11.2019. Повернуто з підписом від президента", - йдеться на сайті парламенту в карті законопроекту №0906 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання військового обов'язку та проходження військової служби)".

Як повідомлялося, Верховна Рада 17 жовтня ввела нову шкалу військових звань для сержантського та старшинського складу ЗСУ.

Відповідно до ухваленого закону, у ЗСУ скасовуються військові звання "прапорщик, старший прапорщик" (мічман, старший мічман) і запроваджуються нові звання "рекрут", "штаб-сержант" (штаб-старшина), "майстер-сержант" і "головний майстер-сержант" (корабельні - "старший майстер-старшина", "головний майстер-старшина"). Крім того, передбачається поділ сержантського та старшинського складу на молодший і старший склади.

Закон вносить зміни до статутів Збройних сил України та закони "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про військову службу правопорядку у Збройних силах України".

У пояснювальній записці зазначено, що ухвалення цього закону дасть змогу удосконалити порядок виконання військового обов'язку громадянами України, реалізувати запровадження нових військових звань сержантського і старшинського складу ЗСУ, забезпечивши їх відповідність еквівалентній колонці NATO Code згідно із STNAG 2116, підвищити роль сержантського і старшинського складу ЗСУ в навчанні та вихованні підлеглого особового складу та в підготовці й виконанні ними завдань за призначенням, створить додаткові мотиваційні чинники для проходження громадянами України військової служби за контрактом та сприятиме переходу ЗСУ на професійну основу, за зразком армії західноєвропейського зразка.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Помічник Зеленського Єрмак: Якщо потоки фейків і бруду - це плата за звільнення наших людей та емоції на обличчях їхніх рідних, то я готовий її заплатити

Уряд перебуває на консультаціях у зв'язку зі зверненням прем'єра про відставку

Профільний комітет ВР рекомендує призначити Дениса Шмигаля віце-прем'єром - міністром розвитку громад та територій

Гончарук: Я написав заяву про відставку і передав її президенту з правом внесення до ВР

Профільний комітет ВР рекомендує задовольнити заяву про звільнення Бабак

Президент Європейської ради Мішель у першій телефонній розмові з Путіним підтвердив підтримку територіальної цілісності України

Глави МЗС України, Великої Британії, Канади, Швеції та Афганістану домовилися про механізми співпраці з Іраном у розслідуванні аварії літака "МАУ"

"Євросолідарність" ініціює утворення ТСК ВР для контролю розслідування вбивства Шеремета

ВР доручила делегації України в ПАРЄ подати повноваження для участі в щорічній сесії 2020 року

Міністр економіки заявляє про атаку на Гончарука і висловлює підтримку прем'єру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА