Інтерфакс-Україна
14:09 03.12.2019

ВР затвердила нові правила дорожнього руху для осіб, які пересуваються в колісних кріслах

1 хв читати
ВР затвердила нові правила дорожнього руху для осіб, які пересуваються в колісних кріслах

Верховна Рада внесла зміни до закону України "Про дорожній рух", що стосуються організації дорожнього руху для осіб, які пересуваються в колісних кріслах.

За відповідний закон №0963 проголосували в цілому та в другому читанні 350 народних депутатів.

Народні депутати доповнили ст. 19 закону нормами, згідно з якими особи, котрі пересуваються в колісних кріслах, мають право рухатися тротуарами, пішохідними або велосипедними доріжками зі швидкістю пішохода.

Вони також мають право рухатися краєм проїжджої частини дороги, вулиці чи узбіччям.

У законопроекті наголошується, що особи, які пересуваються в колісних кріслах зі швидкістю пішоходів тротуарами, пішохідними або велосипедними доріжками, мають право на першочерговий перетин проїжджої частини дороги пішохідними переходами.

Особи, які пересуваються в колісних кріслах краєм проїжджої частини дороги, вулиці чи узбіччям, мають пересуватися в напрямі руху транспортних засобів правою крайньою смугою, поворот ліворуч і розворот дозволяються на дорогах з однією смугою для руху в кожному напрямку та без трамвайної колії між ними.

Під час руху вони мають виконувати правила дорожнього руху, що стосуються обов'язків велосипедистів.

У законопроекті також зазначаються, що колісні крісла мають бути обладнані світловідбивними пристроями, а під час руху в темну пору доби краєм проїжджої частини дороги, вулиці чи узбіччям - зовнішніми світловими приладами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

Поки Путін відмовляється від миру, ми мобілізуємо більше підтримки для України - Стармер

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА